24 липня
Завантажити ще

У Disney пояснили виключення “20 днів у Маріуполі” з телеверсії "Оскара" часовими обмеженнями

У Disney пояснили виключення “20 днів у Маріуполі” з телеверсії
Фото: Kevin Winter/Getty Images

Церемонія нагородження фільму “20 днів у Маріуполі” не була включена в скорочену міжнародну телеверсію церемонії “Оскар” через  часові обмеження, передбачені для короткої версії шоу. Про це у Disney Entertainment заявили у відповіді на запит Української служби Голосу Америки.

Компанія заявила, що їм «не вдалося» включити окремі категорії та частини шоу  до 90-хвилинної версії для міжнародної аудиторії. Представники Disney Entertainment наголосили, що вибір номінацій для скороченої версії визначили заздалегідь — упродовж процесу планування декілька тижнів тому.

- Втім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, у тому числі “20 днів у Маріуполі”, до скороченої версії включено, — заявили в Disney Entertainment.

Представники компанії додали, що надали "Суспільному" ліцензію на показ як повної церемонії наживо, так і альтернативної 90-хвилинної версії шоу в Україні.  При цьому компанія звернулась до "Суспільного" через те, у якому вигляді церемонію транслювали в Україні.

  • 11 березня о 20:30 на телеканалі "Суспільне Культура" мали показати міжнародну скорочену версію церемонії, проте там відсутнє нагородження українських документалістів та деяких інших категорій. Проте канал заявив, що номінація «Найкращий повнометражний документальний фільм», у якій перемогла українська стрічка “20 днів у Маріуполі”, у скороченій міжнародній телеверсії "Оскар" вирізана.  Команда "Суспільного" висловила обурення цим рішенням  і замість скороченої версії для українських глядачів показала повну версію, що була в прямому ефірі в ніч з 10 на 11 березня. 
  • За словами продюсера "Суспільне Культура" Лук'яна Галкіна, у 2023 році в цій ж номінації перемогу здобула документальна стрічка про Навального. При цьому їй  знайшлося місце у скороченій версії, як і для політичної промови його дружини Юлії Навальної, що приймала нагороду.