16 червня
Завантажити ще

Фільм «20 днів у Маріуполі» виграв перший «Оскар» для України

Фільм «20 днів у Маріуполі» виграв перший «Оскар» для України
Фото: Kevin Winter/Getty Images

Церемонія "Оскара-2024" стала історичною для України. Документалка Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі", до якої увійшли кадри початку окупації міста росіянами, принесла нашій країні перший від часів незалежності "Оскар".

- Це перший "Оскар" в українській історії. Напевне, я буду першим режисером, який скаже це тут: я хотів би, щоб цього фільму не було. Я хотів би, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб Росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових і цивільних, які наразі у в'язницях. Але я не можу змінити минуле. Проте усі ми можемо зробити так, щоб правда переважила. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не були забутими. Тому що кінематограф формує спогади, а спогади формують історію. Тож дякую вам всім, дякую Україні! Слава Україні! - заявив режисер зі сцени.

Разом із Черновим на сцену за отриманням нагороди піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсер Василіса Степаненко, що, як і режисер, працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році, а також кінопродюсери Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.