Завантажити ще

Вручення "Оскара" за "20 днів у Маріуполі" вирізали з міжнародної телеверсії премії

Вручення

Організатори вирізали номінацію "Найкращий повнометражний документальний фільм", у якій перемогла документалка "20 днів у Маріуполі", з міжнародної телеверсії "Оскара". Про це повідомило "Суспільне Мовлення", яке транслювало церемонію в Україні.

11 березня о 20:30 на телеканалі "Суспільне Культура" мали показати міжнародну скорочену версію церемонію, проте там відсутнє нагородження українських документалістів та деяких інших категорій.

Команда Суспільного висловила обурення організаторам цьогорічної премії The Walt Disney Company Limited. Замість скороченої версії для українських глядачів "Суспільне Культура" покаже повну версію, що була в прямому ефірі в ніч з 10 на 11 березня. 

За словами продюсера "Суспільне Культура" Лук'яна Галкіна, минулого року з міжнародної телеверсії премії не вирізали вручення нагороди за найкращий документальний фільм. Тоді перемогла картина про російського опозиціонера Олексія Навального. Отримуючи статуетку, дружина політика Юлія Навальна заявила, що війну розв'язав Путін, а Росія стане вільною.

Церемонія вручення "Оскара" пройшла 11 березня. "20 днів у Маріуполі" став найкращим документальним фільмом. Отримуючи нагороду, Мстислав Чернов зі сцени сказав, що краще б цього фільму ніколи не існувало.

Тріумфатором премії "Оскар" став фільм "Оппенгеймер", який переміг у семи категоріях, включно з "найкращим фільмом", "найкращим режисером" (Крістофер Нолан) та "найкращим актором" (Кілліан Мерфі).

 

Новини по темі: Оскар