28501
0
Завантажити ще

Автор документалки "20 днів у Маріуполі" Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США

Автор документалки
Фото: Amy Sussman/Getty Images

Автор документального фільму "20 днів у Маріуполі" Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards). Його відзначили у категорії "видатні режисерські досягнення у документальному кіно". Про це повідомляється на офіційному сайті Гільдії.

Чернов був присутній на нагородженні, де в промові зі сцени згадав про ракетний удар по Харкову і відзначив силу кіно навіть під час війни.

- Сьогодні моє рідне місто атакували. Семеро людей було вбито, серед яких троє дітей. Тож це сумний день. У той же час, я визнаю силу кіно, стоячи тут і дивлячись на вас. Бо коли ці діти, ці люди біжать від бомб у підвали, вони дивляться фільми, – сказав Чернов, отримуючи нагороду.

Нагороду за режисуру художнього кіно цього року отримав Крістофер Нолан за "Опенгеймера", а статутетку за роботу над драматичним серіалом - режисер "Останні з нас" Петер Ноа.

Документальна стрічка Чернова цього року побореться за статуетку "Оскар" у категорії "Повнометражний документальний фільм". У картині "20 днів у Маріуполі" ("20 Days in Mariupol") показано початок окупації, бомбардування пологового будинку в Маріуполі та порятунок автора стрічки та його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.

Чернову вручили нагороду за

Чернову вручили нагороду за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно" Фото: Amy Sussman/Getty Images