Завантажити ще

Мстислав Чернов - про номінацію "20 днів у Маріуполі" на “Оскар”: Краще б цього фільму не було

Мстислав Чернов - про номінацію
Фото: bbc.com

Журналіст Associated Press Мстислав Чернов прокоментував номінацію свого фільму "20 днів у Маріуполі" на "Оскар-2024". В інтерв’ю ВВС він, зокрема, розповів, що скаже, якщо документальний фільм виграє.

- Я завжди казав і буду казати одне й те ж саме: будь-який українець обміняє будь-які нагороди на те, щоб російське вторгнення до України не сталося. Я б дуже хотів, щоб цього фільму не було, але він є. І оскільки він є, я повинен зробити все, щоб його побачило якомога більше людей. Це наша головна мета, і ми все для цього робимо. Номінація на "Оскар", яку ми отримали, цьому допомагає, - сказав режисер.

За словами Чернова, після виходу майже рік тому фільм став символом усіх українських міст, які були зруйновані Росією, а також символом інших трагічних подій, які наразі відбуваються у світі, та в цілому - символом трагедії вторгнення однієї країни до іншої і впливу цього на простих людей.

Мстислав Чернов розповів, що продовжує спілкуватися з героями фільму, зокрема поліцейський Володимир нині перебуває на реабілітації після російського ракетного обстрілу Покровська два місяці тому. Чернов також сказав, що шкодує, що поїхав за декілька днів до удару по драмтеатру в Маріуполі.

- Ми знаємо, що там жили деякі жінки, які врятувалися під час бомбардування пологового будинку, - вони переїхали у гримерки драмтеатру, і, на жаль, вони були вбиті бомбами, - зазначив він.

  • 23 січня фільм "20 днів у Маріуполі" українського журналіста і фотографа Мстислава Чернова номінували на "Оскар" у категорії "Найкращий документальний фільм". Разом із Черновим над фільмом працювали фотограф Associated Press Євген Малолєтка та продюсер агенції Василіса Степаненко.
  • 18 січня документальний фільм "20 днів у Маріуполі" також номінували на премію BAFTA у двох категоріях - "Найращий документальний фільм" та "Стрічка іноземною мовою".