12 червня
Завантажити ще

Львівська опера позбавила співачку головної ролі через її участь у виставах з росіянами

Львівська опера позбавила співачку головної ролі через її участь у виставах з росіянами
Фото: facebook.com/valentina.pluzhnikova.3

Львівський оперний театр відмовився від співпраці з 27-річною співачкою меццо-сопрано Валентиною Плужніковою через її участь у виставах спільно з російськими артистами під час повномасштабного вторгнення. Театр скасував виставу “Кармен” за участі Плужникової, яка мала відбутися 17 лютого. Про це повідомили на сторінці Львівської національної опери у Facebook, проте згодом допис видалили. Під ним було чимало негативних коментарів щодо позиції Львівської опери.

- Львівська національна опера, на жаль, не володіла повною інформацією про творчу біографію Валентини Плужнікової під час перемовин щодо її участі в опері “Кармен” Жоржа Бізе. Щойно нам стало відомо про її участь у спектаклях разом з російськими артистами під час навчання в академії "Ла Скала". Командою Львівської національної опери було оперативно ухвалено рішення про скасування участі Валентини Плужнікової в опері “Кармен” 17 лютого, - йшлося у повідомленні.

Оперна співачка Евеліна Любонько під дописом розкритикувала рішення Львівського театру. Співачка пояснила, що усі артисти, хто хоч раз у житті працював за кордоном, так чи інакше виходили на одну сцену з росіянами.

- Тому що вони всюди, і це факт. Подобається вам це чи ні. У такому випадку давайте закенсилимо  всіх і закриємо всім дорогу до України. Яка буде з того користь? Співаки топових рівнів перестануть приїжджати на свою батьківщину, бо вони їй не потрібні. Чи українські театри від цього виграють? Не думаю, - написала співачка.

Сама Валентина Плужнікова пояснила, що перебувала на одній сцені з росіянами під час навчання у знаменитому міланському театрі "Ла Скала". 

- Виступи, в яких мене звинувачують, були в рамках навчання за молодіжною програмою, де я була студенткою, я не мала контракту на ці виступи як незалежний артист. Фотографія, яку поширюють, де я обіймаюсь з іншими артистами, була зроблена на сцені в рамках виконання мною ролі Данжевіль в опері Адріана Лекуврер на Зальбурзькому фестивалі (найпрестижнішому оперному фестивалі світу, куди мріяв би потрапити кожен співак), де я також навчалася за літньою програмою для молодих співаків. Це була напівконцертна постановка. І фотографія була зроблена у момент виступу, де я діяла в рамках ролі, яку виконувала, а не за кулісами та в житті, - написала співачка.

  • Валентина Плужнікова є лауреатом міжнародних вокальних конкурсів та учасницею європейських оперних фестивалів. Співачка здобула ступінь магістра у Національній музичній академії України імені Петра Чайковського у Києві, після чого навчалась у США за програмою Lindemann Young Artist Development. Наразі Плужнікова виступає на різних оперних сценах світу.
Новини по темі: Новини Львова Опера