28501
0
Завантажити ще

Продюсер фільму "Буча" пояснив, чому на постер помістили знімок з Бородянки

Продюсер фільму
Фото: facebook.com/bucha.film

Творці художньої драми "Буча" відповіли на критику навколо англомовного постера фільму, який обурив користувачів соцмереж. На сторінці фільму у Facebook команду звинуватили у тому, що для просування картини вони використали невірне зображення – замість знімків Бучі постер прикрашає фото, зроблене у Бородянці. Автор та продюсер картини Олександр Щур у соцмережах пояснив, що у цьому немає помилки, оскільки сюжет фільму розповідає про події перших днів повномасштабної війни на Київщині - у Бучі, Ворзелі, Гостомелі, Бородянці. Водночас для всього світу Буча виступає символом геноциду українців.

За словами Щура, англомовний постер команді безкоштовно допомагали створювати фахівці AppleTV London. Вже два тижні творці "Бучі" показують матеріали фільму конгресменам, сенаторам, журналістам, послам у США та Великій Британії, і ті наголошують, що це важливо і може вплинути на надання допомоги у 60 мільярдів Україні.

- Нас консультували і допомогали ГУР, Генштаб, Мінкульт, МЗС, Держкіно. І тут приходять люди, які не бачили фільму, і розганяють хейт, що на англомовному постері у нас Бородянка - який жах! Які ж ми лохи! І це переглядають тисячі і репостять з хейтом та образами сотні людей. Ви серйозно? Ви думаєте, що команда, яка працює над кіно два роки, не знає, де Буча, а де Бородянка? Ви взагалі в курсі, що таке постер фільму? – написав у соцмережах Олександр.

Як приклад Щур навів постери трьох успішних іноземних фільмів, які також можна було б розкритикувати за неправильний контекст.

- Ось вам три постери для хейту. "Дюнкерк" - де поруч з якогось дива стоять пілот, капітан корабля та піхотинець. "Піаніст" - де в гарному костюмі єврей, поруч - нацисти, і над ними летять літаки. "Список Шиндлера" - де біля чорно-білого есесівця раптом у червоному пальтечку єврейська дівчинка., – уточнив він.

Фільм-байопік "Буча" розповідає про порятунок 203 місцевих жителів Костянтином Гудаускасом - громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживає у Бучі. Завдяки своєму казахстанському паспорту після вторгнення РФ він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію і вивозити мирних жителів. Після деокупації Київської області Костянтин став героєм багатьох публікацій у соцмережах та сюжетів великих національних і світових ЗМІ. Головні ролі у фільмі зіграли відомий польський актор театру та кіно Цезарій Лукашевич і зірка українського кіно В'ячеслав Довженко.

  • Фото: facebook.com/bucha.film

    Фото: facebook.com/bucha.film

Новини по темі: фільми