24 липня
Завантажити ще

Судмедексперти назвали причину смерті зірки "Друзів" Меттью Перрі

Судмедексперти назвали причину смерті зірки
Фото: REUTERS/Carlo Allegri

Актор серіалу "Друзі" Меттью Перрі помер внаслідок "гострого впливу кетаміну" та подальшого утоплення. Про це пише CCN з посиланням на звіт судмедекспертів.

У висновку, опублікованому в п'ятницю управлінням судово-медичної експертизи Лос-Анджелеса, зазначено, що в крові артиста виявлено кетамін, який, як відомо, лікує депресію та тривогу. У звіті медики вказали, що востаннє лікування Перрі кетаміном було проведено за півтора тижня до смерті. Це значно перевищує час, протягом якого речовина мала перебувати в його організмі після лікування.

"При високих рівнях кетаміну, виявлених у його посмертних зразках крові, основні летальні наслідки були від надмірної стимуляції серцево-судинної системи, так і від пригнічення дихання", - йдеться у висновку. Згідно зі звітом, смерть визнана нещасним випадком.

Далі у звіті пояснюється, що кетамін має медичне та хірургічне застосування як анестетик, а також відомий як рекреаційний наркотик «головним чином через його дисоціативну природу», що вказує на роз'єднання розуму та тіла. Він також може мати короткочасні галюцинаторні та психоделічні ефекти.

Експерти кажуть, що хоча рівень кетаміну в організмі Перрі був дуже високий, незрозуміло, чи був би він смертельно небезпечний сам по собі.

У висновку про розтин згадується, що Перрі не вживав наркотики протягом 19 місяців до смерті. У ньому також зазначено, що, хоча він був "завзятим курцем протягом багатьох років", на момент смерті актор не курив.

Тіло Перрі знайшов у джакузі помічник. За його словами, він повернувся додому до артиста за дорученням.

"Помічник стрибнув у басейн, посадив померлого в сидяче становище на сходах і зателефонував 911", - йдеться у звіті. - "Асистент не повідомляв про якісь нещодавні хвороби, скарги актора, вживання алкоголю або наркотиків".

Кетамін - сильнодіючі ліки, що використовуються в лікарнях в основному як анестетик, але дослідження також показали, що він має значні перспективи в лікуванні тяжкої депресії, тривоги та суїцидальних думок. У 2019 році Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США схвалило використання з лікувальною метою схожих ліків - ескетаміну. Він використовується як назальний спрею для лікування резистентної депресії.

Метью Перрі, який зіграв Чендлера Бінга у культовому ситкомі "Друзі", не стало 28 жовтня. Йому було 54 роки. Через тиждень артиста поховали на знаменитому цвинтарі Forest Lawn Memorial Park у Лос-Анджелесі, розташованому неподалік Голлівудських пагорбів та кіностудії Warner Bros, де знімався серіал "Друзі". На церемонії були присутні не більше 20 осіб: рідні актори та його найближчі друзі Метт Леблан, Девід Швіммер, Дженніфер Еністон, Кортні Кокс та Ліза Кудроу.

Новини по темі: Актори друзі