28 травня
Завантажити ще

Солісти Green Grey пояснили своє ставлення до української мови і чому продовжують говорити в інтерв'ю російською

Солісти Green Grey пояснили своє ставлення до української мови і чому продовжують говорити в інтерв'ю російською
Фото: youtube.com/Слава Дьомін

Солісти гурту Green Grey Мурік та Diezel пояснили своє ставлення до української мови і чому продовжують давати інтерв'ю російською. У розмові зі Славою Дьоміним Diezel зазначив, що йому іноді складно виражати свою думку на публіці українською мовою, але вдома з дружиною він вже понад 15 років розмовляє українською.

- Намагаюся, але на другому питанні переходжу на російську мову для того, щоб виразно пояснити думку. Та форма подання та будування речень, до яких я звик у себе в голові, вона не зовсім підходить українській мові. Тому я перевчаюсь вибудовувати логічні побудови речень, ніж вивчати сам українську мову. Українську мову я добре знаю, – уточнив музикант. - Я в сім'ї із дружиною своєю спілкуюся українською мовою. І я, і вона – російськомовні. Ми разом уже 20 років, але з них 15 говоримо українською, коли ми одні. Це прикольно. Українська мова в побуті краща, ніж російська. А коли виходжу на вулицю, зустрічаюся з людьми, то чомусь не можу перейти. Я ще та людина, яка вважає, що у цих думках є суть.

Дмитро Муравицький, відомий як Мурік, після початку повномасштабної війни також намагається перейти на українську мову, але вважає, що люди мають прийти до цього поступово самі.

- Я ставлюся з розумінням. Тільки так і потрібно. Але не можна в жодному разі використовувати якісь елементи дискримінації. Так якось склалося, що довкола мене російськомовне суспільство. Дитсадок, школа, медичне училище, навіть університет Богомольця, в якому я деякий час навчався. Але я ще в училищі зрозумів, що для того, щоб працювати на телебаченні, треба говорити українською мовою. Навіть коли до нас приходили з якоїсь музичної редакції (це був якийсь 1987 рік), то казали: "Хлопці, тільки українською", – поділився Дмитро. - Російська мова вона пропаде поступово. Я їжджу у громадському транспорті, все бачу. Бачу, як підлітки 13-14 років розмовляють українською мовою, і щонайменше вони грамотно спілкуються. Тому що мені важко, досі доводиться добирати слова.

Прокоментував Муравицький мовний скандал, після якого гурту почали скасовувати концерти. 2021 року музикант записав скандальне відео, де імітує блювання, висловлюючи думку про мовний закон.

- У мене дві відповіді є. Перша, для представників виду homo sapiens, у яких проблеми з аналізом та сприйняттям інформації, яка проходить у їхню дурну голову. "Слухати" та "чути" - це різні речі. Ніколи в житті не було якоїсь неповаги до української мови чи негативу. Я завжди розумів, навіть коли ще совок був, що живу в Україні, я українець. І до речі, в оточенні, коли ми були ще піонерами, такий шовінізм був, що українці, хоч ми розмовляли російською. А коли "Спартак" приїжджав сюди, я теж кидався пляшками в поїзд, де ось ці "фанати м'яса". Поняття clawfinger [відношу] до політиків. Це було сказано у їхній бік, бо я їх не поважаю та не люблю. За що мені їх поважати? Зараз я поважаю Залужного, Тарнавського. Тих людей, які щось роблять. А от у тих, хто має проблеми зі сприйняттям, я їх назвав "фаріони". А щодо блювотного рефлексу – це реакція на те, що вони говорять і що роблять. Вони мене не шанують, рок-н-рол не слухають, не люблять. До імпортних політиків у мене таке саме ставлення. Звинувачувати мене в тому, що я не поважаю українську мову? Я взагалі першу пісню написав українською у 2006 році для Софії Михайлівни Ротару. З Green Grey ми почали співати українською згодом. Десь у 2014-му ми зробили кавер "Шукаю тебе" на "Моральний кодекс", потім "Хто зна". Час змінюється, все еволюціонує. Ще раз наголошу. Важливо чути, а чи не просто слухати.

Гурт Green Grey був заснований 30 років тому. Колектив першим з українських артистів брав участь у церемонії нагородження MTV Europe. Найвідоміші треки групи - "Емігрант", "Під**єм Під Дощем", "Мазафака", "Стереосистема".