28501
0
Завантажити ще

Прем’єра "на котячих лапках": у Національній опері покажуть першу українську дитячу постановку

Прем’єра
Фото: Олександра Злуніцина

Цими вихідними (28 та 29 жовтня) у Національній опері України відбудеться прем'єра "на котячих лапках" - опера "Кіт у чоботях" композитора Юрія Шевченка.

Це перша українська дитяча опера у Національній опері і прекрасна можливість для першого знайомства дітлахів із цим жанром. Відомий казковий сюжет, яскраві костюми, дотепні фантастичні персонажі та легка музика із вкрапленнями народних мелодій і джазу створять позитивний вайб у дітей та розуміння, що опера - це сучасно, весело, класно.

Для дорослих, як завжди, у художніх керівників Національного оперного театру знайдеться другий і третій пласт у трактуванні сюжету.

"Серед усіх сюжетів Шарля Перро я навмисне вибрав "Кота у чоботях", тому що ця історія перегукується із сучасністю", - говорить Анатолій Анатолійович Солов'яненко, автор та керівник проєкту, а також художній керівник Національної опери України.

З точки зору сучасного глядача, дійсно, персонажі всім знайомі та відомі: шлюбний аферист, який заради одруження із завидною нареченою вдає із себе багатія, а сам - надута мильна бульбашка, яка нічого не варта і у якого із усіх багатств лише хитрий та винахідливий продюсер. Скільки про таких ми чуємо зі світської хроніки? Скільки таких роблених продюсерами псевдозірок загорілись і раптово зникли?

Людожер нагадує власників розкішних закордонних вілл, придбаних на нечесні гроші, чи державних посадовців, які подорожують на люксові курорти, - тих сучасних багатіїв, які через гординю та вихваляння власними можливостями можуть втратити все.

Цікава музична мова вистави. Це була остання робота композитора Юрія Шевченка, життя якого обірвалося через повномасштабне вторгнення росії в нашу країну. І в ній він "награвся": міксував жанри -  в опері ми чуємо і бродвейський джаз, і українські народні пісні, і уривки знайомих творів.

Юрій Шевченко зробив омаж на класику української опери - "Наталку Полтавку" Миколи Лисенка. В операх обох композиторів в арії введені народні пісні. А ще спільною є вихідна арія головного романтичного героя "Наталки Полтавки" Петра і головного персонажа "Кота у чоботях" Муркіса де Карабаса - українська народна пісня "Сонце низенько".

Такі "пасхалки" дуже подобаються професійній публіці, яка знає та любить українську класичну музику.

На виставу планують запрошувати безкоштовно дітей внутрішньопереміщених осіб та військових. Для цього потрібно зв'язатися із адміністрацією театру для замовлення квитків.

А у планах театру і його діячів - продовжувати ставити "дитячі" сюжети мовою опери та балету, щоб майбутнє покоління виховувалося також і на академічному мистецтві. Щоб діти не сприймали слово "опера" критично і зневажливо, а вважали цей жанр цікавим і сучасним.