Завантажити ще

Переможці "Золота Дзиґа 2022": ігровим серіалом названо "Кава з кардамоном", нагороду за звук посмертно присудили Борису Петеру

Переможці
Фото: instagram.com/golden_dzyga

Організатори "Золотої Дзиґи" розпочали оголошення лауреатів шостої національної кінопремії, яка у 2022 році була перенесена у зв'язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну. Протягом найближчих днів на сторінках Української кіноакадемії будуть оголошені всі переможці шостої Кінопремії, після чого розпочнеться оприлюднення лауреатів 2023 року.

Статуетку за розвиток українського кіно отримав аніматор Євген Сивоконь, який створив понад 25 анімаційних фільмів, серед яких “Людина й слово”, “Країна Лічилія”, “Врятуй і збережи”, “Пліткарки”, “Ненаписаний лист”, “Засипле сніг дороги”. Цією ж нагородою відзначено режисера і продюсера Андрій Загданський, який зняв такі документальні фільми, як “Вася”, “Костя та Миша”, “Помаранчева зима”, “Мій батько Євген”, “Тлумачення сновидінь".

Найкращим ігровим серіалом 2022 року названо серіал "Кава з кардамоном" продюсерів Олени та Сергія Лавренюк, Людмили Семчук, Катерини Шевелюк, Олени Зоз. Це історія кохання українки Анни, яка пов'язує своє життя із набагато старшим одруженим шляхтичем Адамом. Їхні стосунки - нечуваний для XIX століття вчинок. Події у серіалі розгортається у Львові за часів революції "Весна народів".

Премію за найкращий звук посмертно присудили Борису Петеру за фільм "Земля Івана". Це друга нагорода для кінодіяча.  У 2020-му він отримав "Золоту Дзиґу" за фільм "Вулкан". На жаль, у листопаді того ж року Борис Петер помер.

Переможці премії "Золота Дзиґа-2022":

За внесок у розвиток українського кіно: аніматор Євген Сивоконь, режисер та продюсер Андрій Загданський.

Грим: Марія Пілунська

Найкращий дизайн костюмів: Олена Гресь

Найкращий звук: Борис Петер (посмертно)

Кращий монтаж: Нікон Романченко та Катерина Горностай ("Стоп-Земля")

Ігровий серіал: "Кава з кардамоном", продюсери Олена Лавренюк, Сергій Лавренюк, Людмила Семчук, Катерина Шевелюк, Олена Зоз, режисер Ірина Громозда

Короткометражний ігровий фільм:

Найкраща робота художника-постановника:

Краща музика:

Чоловіча роль:

Жіноча роль:

Чоловіча роль другого плану:

Жіноча роль другого плану:

Анімаційний фільм:

Операторська робота:

Краща пісня:

Документальний фільм:

Режисерська робота (премія ім. Ю. Іллєнка):

Премія глядацьких симпатій:

Кращий фільм:

 

Новини по темі: фільми Кіно премия