21 травня
Завантажити ще

СТБ вилучив із показу фільм "Юрик" для перемонтажу без згадки Маріуполя

СТБ вилучив із показу фільм
Фото: facebook.com/OsnovaFilm

Телеканал СТБ вилучив із показу поточну версію фільму "Юрик", щоб внести зміни до сюжету картини. Зокрема, мовник доручив компанії-виробнику стрічки ОSNOVAFILM production розробити нову версію картини, виключивши з неї згадку про Маріуполь як місця, де розгортаються події. Про це йдеться на офіційній сторінці телеканалу в Instagram.

- Ми дякуємо мешканцям Маріуполя, захисникам міста та всім українцям, які звернули нашу увагу на невідповідність частини сцен у художньому фільмі "Юрик" історичній правді. СТБ вилучить з показу поточну версію стрічки і вибачається перед глядачами, яких поранив її показ. Телеканал СТБ доручив компанії-виробнику стрічки ОSNOVAFILM production внести значні зміни та розробити нову версію фільму. Зокрема, виключити будь-яку згадку про Маріуполь як про місце, в якому розгортаються події, й не використовувати назв інших українських міст, які перебували чи тимчасово перебувають під російською окупацією. Художня стрічка має включати документальний постскриптум, який відобразить реальні факти про масштаб російських злочинів і жертв серед мирного населення і не міститиме проявів інших організацій в частині висвітлення евакуаційного процесу, - йдеться у публікації. - При цьому для нас важливо, щоб реальна історія українського Маріуполя та безневинних жертв російської війни була частиною національної пам'яті. Тож у День міста-героя Маріуполя телеканал СТБ здійснить спеціальний показ документальних стрічок, зокрема "Маріуполь. Невтрачена надія".

Окрім цього СТБ запроваджує нову посилену систему перевірки контенту, присвяченого подіям часу повномасштабної війни, яку планують до показу на ТБ. Її норми будуть поширені як на зовнішніх партнерів-виробників контенту (як у даному випадку), так і на внутрішні команди авторів.

Раніше команда фільму звернулася до маріупольців, які розкритикували картину за неправдиві факти у сюжеті. У зверненні автори стрічки визнали, що знятий фільм є художнім і не відображає реальних трагедій, до яких причетні російські окупанти в місті.

Художній фільм "Юрик" розповідає історію 11-річного хлопчика, сім'ю якого знищила війна. Батько, дідусь та молодша сестричка Юрика загинули під час ворожих обстрілів. Мама хлопчика, зрозумівши, що у рідному місті Юрику загрожує небезпека бути вивезеним окупантами до Росії, просить сина дістатися кордону, де його зустрінуть родичі з Естонії. Сама ж залишається у Маріуполі у підвалі їхнього будинку доглядати за хворою бабусею.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Телеканал СТБ🇺🇦 (@stbua)

Новини по темі: Телеканал фільми