Завантажити ще

Фільм "Довбуш" у перший вікенд прокату зібрав 8,7 мільйона гривень

Фільм
Фото: facebook.com/DovbushMovie

Історичний екшн "Довбуш" режисера Олеся Саніна за перший вікенд у прокаті зібрав 8,7 мільйона гривень. Про це повідомляє Forbes із посиланням на Film.ua Group.

За даними джерела, з 24 по 27 серпня фільм "Довбуш" переглянуло майже 60 тисяч глядачів. Касові збори включають також допрем'єрні покази в турі команди фільму Україною, що розпочалися 19 серпня. Кінострічку презентували у Чернівцях, Івано-Франківську, Львові, Луцьку, Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі.

Стрічці не вдалося перевершити результати картини "Поводир" за перший вікенд прокату. У 2014 році в перші дні прем'єри картина зібрала рекордні на той час 94 тисячі 754 глядача, а у 2019-му на історичний екшн "Захар Беркут" Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна за чотири дні прокату прийшли понад 148 000 глядачів, купивши білети на суму 13,2 мільйона гривень.

"Довбуш" - один із найдорожчих українських фільмів часів незалежності. За даними сайту MBR, бюджет проєкту становив майже 120 млн грн, 65 з яких виділено із держбюджету. Робота над фільмом тривала майже 10 років, а зйомки розпочалися у серпні 2018 року. Через повномасштабне вторгнення РФ та пандемію коронавірусу реліз стрічки двічі переносили: у 2021-му та 2022-му роках. Загалом права на показ українського фільму викупили понад 20 країн.

Фільм розповість про події ХVIII століття, коли українська нація вкотре зазнавала утисків і опинилася під владою Московської держави та Речі Посполитої. Через жорстоке правління польської шляхти гуцули біжать у гори. Брати Олекса та Іван Довбуші прагнуть помститися панам за вбивство батьків. Вони обидва поза законом, обидва розбійники, а згодом і між ними починається ворожнеча. Іван хоче грошей, Олекса – справедливості.

Новини по темі: Кінопрем'єри фільми