Завантажити ще

Диригент Оксана Линів нарвалася на хейт через футболку з написом "Сила Вагнера"

Диригент Оксана Линів нарвалася на хейт через футболку з написом
Фото: facebook.com

Український диригент Оксана Линів потрапила у скандал через принт на одязі. Артистка з'явилася на Байрейтському музичному фестивалі у Німеччині у футболці з написом Wagner Power ("Сила Вагнера"), викликавши подив у соцмережах. Захід був присвячений німецькому композитору Ріхарду Вагнеру, і принт не є відсилкоюм до російської ПВК "Вагнер", яка бере участь у злочинній війні РФ. Проте українці вважають, що Линів просто "проігнрувала контексти".

Сама диригент після скандалу опублікувала соцмережі позицію правнучки композитора, яку обурило зловживання ім'ям її прадіда.

- Катаріна Вагнер коментує зловживання ім'ям її прадіда найманою трупою Євгена Пригожина: "Окупація роботи Вагнера націонал-соціалістами була огидною. І коли "російська наймана армія, звірства якої неможливо перевершити, вимазує ім'я Вагнера на своїх кривавих прапорах, то не тільки у мене перехоплює подих", - йдеться у пості.

Оксана Линів родом із міста Броди, Львівської області. Їй 45 років. Вона всесвітньо відомий український диригент, засновниця та мистецький керівник фестивалю LvivMozArt, засновниця та головний диригент Молодіжного симфонічного оркестру України. У листопаді 2020 року була нагороджена премією Oper! Awards як найкращий оперний диригент - 2020. З 2021 року заміжня за скрипалем, музикантом Дюссельдорфського симфонічного оркестру Андрієм Мурзою.

Новини по темі: музиканти ПВК Вагнер