Завантажити ще

Netflix продовжить виділяти гроші на виробництво українських фільмів та серіалів

Netflix продовжить виділяти гроші на виробництво українських фільмів та серіалів
Фото: facebook.com/iworkatthecemetery

Українська кіноакадемія та програма ЄС House of Europe у партнерстві з фондом платформи Netflix виділить 100 додаткових стипендій, щоб допомогти представникам української кіно- та телеіндустрії, які постраждали від повномасштабного вторгнення РФ. Діячі, які відповідають вимогам, оприлюдненим на сайті House of Europe, можуть подавати заявки до 18 квітня. Про це повідомляється на офіційному сайті об'єднання.

- Більше ніж через рік після безпричинного російського вторгнення українські професіонали, як ніколи раніше, потребують підтримки. Разом з українськими та іноземними партнерами Netflix демонструє, що є надійним партнером та прихильником української культури у ці надзвичайно важкі часи. Пересвідчившись у результативності цих програм минулого року, ми переконані, що вони і надалі продовжуватимуть ще більше підтримувати та заохочувати наших талановитих митців, – заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Крім того, у рамках ініціативи проведуть серію онлайн-майстер-класів для продюсерів та лінійних продюсерів, адаптованих до української аудіовізуальної індустрії, які розширять знання зі створення проєктів у копродукції на всіх його етапах. Діячі, які відповідають вимогам, зможуть подати заявки через сайт House of Europe наприкінці квітня.

Нова програма підтримки Українською кіноакадемією проєктів також включає гранти на постпродакшн у розмірі $10,000 на кожен проєкт для українських художніх і документальних фільмів і дводенний семінар з цифрового постпродакшну від New York Film Academy.

Діячі, які отримали минулого року грант на розробку сценарію, продовжать отримувати підтримку у вигляді групових та індивідуальних сесій, де обговорять основні тенденції індустрії та розглянуть стратегії щодо фінансування проєктів, копродукції, маркетингу, дистрибуції та фестивалів.

Подати заявку на участь в ініціативах може представник кіно- та телеіндустрії незалежно від фактичного місця проживання.

Компанія Netflix була створена у 1997 році. З 2012 року виготовляє власний оригінальний контент. 2015-го за сприяння стрімінгової платформи було знято фільм "Україна у вогні" про повстання народу проти тодішнього уряду на київському Майдані Незалежності взимку 2013-2014 років. Режисером стрічки виступив Євген Афініївський.

У серпні 2020 року кінокомпанія Apple Tree Vision, заснована українським продакшеном Star Media та британською OLLEV, зняла для французької філії Netflix у Києві фільм "Останній найманець" з актором Жан-Клодом Ван Даммом. А за рік платформа запустила підрозділ "Netflix Україна", додавши україномовний вебінтерфейс. Наразі на стрімінговому сервісі можна переглянути низку українських фільмів, права на показ яких компанія придбала у FILM.UA.

 

Новини по темі: Кіностудія фільми