18 червня
Завантажити ще

Молодший брат короля Чарльза III отримав титул покійного батька принца Філіпа

Молодший брат короля Чарльза III отримав титул покійного батька принца Філіпа
Фото: Peter Byrne - WPA Pool / Getty Images

Молодший брат британського короля Чарльза III Едвард отримав титул покійного батька принца Філіпа і тепер іменуватиметься як герцог Единбурзький. Про про присудження сім'ї титулу напередодні розпорядився монарх. Про це повідомляє ВВС.

Титул герцога Единбурзького належатиме принцу Едуарду протягом усього життя. З цього моменту він є 13-м у черзі на королівський престол. Титул графа Вессекса також отримав син Едварда та графині Софі, 15-річний віконт Северн.

- Його Величність Король був радий дарувати герцогство Единбурзькому принцу Едварду, графу Вессекському та Форфару з нагоди 59-річчя Його Королівської Високості, - йдеться у заяві Букінгемського палацу.

Востаннє титул герцога Единбурзького надали принцу Філіпу в 1947 році після його одруження з принцесою Єлизаветою. Вона носила титул герцогині до вступу на престол у 1952-му.

Наприкінці минулого року британський парламент вніс правки до закону, збільшивши кількість "державних радників", які можуть діяти від імені короля. До списку додали принцесу Анну та принца Едуарда.

Принцу Едварду було присвоєно звання графа Весекського в 1999 році з нагоди його одруження з міс Софі Ріс-Джонс. Через 20 років королева Єлизавета II подарувала графу Весекському додатковий титул графа Форфара з нагоди його 55-річчя.