Завантажити ще

Гурту The Hypnotunez відмовили у виїзді за кордон із концертами за рішенням Мінкульту

Гурту The Hypnotunez відмовили у виїзді за кордон із концертами за рішенням Мінкульту
Фото: instagram.com/the_hypnotunez

Джаз-панк гурту The Hypnotunez відмовили у виїзді до Європи на благодійні концерти за рішенням Мінкульту. Про це учасники колективу повідомили у соцмережах, опублікувавши загальну заяву.

За словами музикантів, вони провели на кордоні понад 20 годин, але так і не отримали дозволу на виїзд через нові правила, які почали діяти кілька днів тому.

- У зв'язку з останніми подіями, пов'язаними з Міністерством культури і так званими "артистами", вони призупинили можливість для художників і музикантів виїжджати за кордон, оголосивши про якісь нові зміни і правила, про які ніхто не знає, не повідомивши про це заявників. Неможливо додзвонитися і знайти цю інформацію в департаменті чи мережі, - зазначили у зверненні The Hypnotunez.

Весь цей час учасники гурту намагалися зв'язатися з міністрами та навіть консулами тих країн, де були заплановані концерти в рамках благодійного туру, але ті лише розводили руками. Проте колектив не став скасовувати майбутні виступи. Група повернулася додому і зараз чекає на рішення Мінкульту на їх запит.

- Ми обдзвонили від секретарів до міністрів, від голови військової адміністрації до генеральних консулів країн, де ми маємо грати. За останні два дні "постукали в усі можливі двері", - уточнили музиканти. - Ми дуже вдячні за десятки дзвінків, які ми отримали, за відкриті серця і готовність допомогти нам у цей складний і невідомий момент. Ми знаходимося в буферній зоні, коли немає шляху ні назад, ні вперед. Клята війна... З великим сумом мусимо повідомити, що ми поки що повертаємося додому. На жаль, ми безсилі. Від нас більше нічого не залежить. Всі розводять руками! Ми доклали багато сил, часу, домовленостей і грошей, щоб цей тур відбувся.

Міністерство культури посилило вимоги на отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон для чоловіків призовного віку після скандалу зі стендапером Андрієм Щегелем. Комік був у складі групи, якій було надано тимчасовий дозвіл, але не повернувся до України. Обурення також викликали слова Щегеля про військових: "Я виходжу з того, що це вибір хлопців – гинути". Пізніше Щегель публічно вибачився за ці слова.

Гурт The Hypnotunez засновано у Вінниці у 2013 році. Колектив брав участь у сьомому сезоні вокального шоу "Х-фактор", а у 2019 році боровся за право представляти Україну на "Євробаченні" на Нацвідборі. Найвідоміші пісні: "Swing Me Up!", "Hey", "I'm a Star".

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від The Hypnotunez (@the_hypnotunez)

Новини по темі: група