Завантажити ще

Помер найстарший аніматор Disney та автор "Короля Лева" Барні Меттінсон

Помер найстарший аніматор Disney та автор
Фото: Kevin Winter/Getty Images

Один із найстаріших аніматорів Disney Барні Меттінсон помер у віці 87 років. Кінопродюсера та художника не стало через нетривалу хворобу в Каліфорнії. Новину про його смерть підтвердила у соцмережах кіностудія The Walt Disney Company.

Меттінсон народився у 1935 році в Сан-Франциско. Він вирішив займатися анімацією після того, як у віці 6 років уперше переглянув фільм "Піноккіо". На момент закінчення середньої школи Барні Меттінсон вступив на роботу в компанію Волта Діснея і лише за шість місяців перейшов від співробітника поштового відділу в анімаційний, де створювали мультфільм "Леді та Бродяга". Він був останнім штатним аніматором Walt Disney Studios, який працював у компанії, коли нею ще керував сам Волт Дісней.

Разом з анімаційним художником Марком Девісом Барні працював над "Сплячою красунею", "Сто й одним далматинцем",  з Еріком Ларсоном - над телесеріалом "Дивовижний світ фарб Волта Діснея", "Меч у камені", "Мері Поппінс", "Книга джунглів" та "Аристократи". Потім Меттінсон став аніматором "Робін Гуда" та головним аніматором мультфільму "Вінні-Пух і Тигруля". У 90-х брав участь у створенні сучасних версій проєктів Disney, включаючи "Аладдіна", "Красуню й чудовисько", "Короля Лева", "Покахонтас", "Горбун з Нотр-Дама", "Тарзан" та "Мулан". У 2007 році працював як керівник сюжету для короткометражного фільму "Гуфі" - "Як підключити домашній кінотеатр", а в 2011-му разом із командою створював повнометражний фільм "Вінні-Пух". У 2014 році Меттінсон працював консультантом і наставником по сюжету над фільмом "Місто героїв", а 2022-го - над проєктом "Незвичайний світ".

Барні Меттінсон був одружений з жінкою на ім'я Еллен Сіірола. У шлюбі у подружжя народилося двоє дітей - син Бретт та дочка Джинні.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Walt Disney Animation Studios (@disneyanimation)