Завантажити ще

На Берлінале-2023 переміг документальний фільм про паризьку психіатричну клініку

На Берлінале-2023 переміг документальний фільм про паризьку психіатричну клініку
Фото: REUTERS/Annegret Hilse

Головну нагороду Берлінале-2023 отримав документальний фільм "На Адаманті" (Sur l'Adamant) французького режисера Ніколя Філібера. Картина розповідає про паризький центр допомоги людям із психічними розладами, розташованому в плавучій будівлі в центрі міста.

Приз Великого журі (друга за значимістю нагорода) отримав німецький режисер Крістіан Петцольд за фільм «Червоне небо». Драма розповідає про чотирьох молодих людей, які опинилися у пастці на березі Балтійського моря.

Короткометражка українського режисера Надії Парфан "Це побачення" (It's a Date) отримала нагороду від журі короткометражних фільмів. Ігрова картина показує Київ, де триває повномасштабна війна, але життя не припиняється у всіх її проявах.

Церемонія нагородження відбулася у суботу у Фестивальному палаці у Берліні. На Берлінале-2023 було шість фільмів з України та два – про Україну. Серед них «Східний фронт» Віталія Манського та Євгена Титаренка, а також «Суперсила» Шона Пенна. Тіна Кароль позувала на прем'єрі документального фільму Пенна, для якого вона записала пісню. 

У день відкриття Берлінського кінофестивалю 16 лютого президент України Володимір Зеленський виступив з промовою про культуру "поза політикою". Росія у програмі 73-го Берлінського кінофестивалю не брала участі.