28501
0
24 квiтня
Завантажити ще

Українка вийшла у фінал нацвідбору на "Євробачення-2023" у Швеції

Українка вийшла у фінал нацвідбору на
Фото: instagram.com/melodifestivalen

18-річна українка Марія Сур пройшла у фінал національного відбору на Євробачення-2023 від Швеції. 11 лютого відбувся другий етап відбору, який називається у Швеції Melodifestivalen. У ньому виступили семеро артистів, двоє з них пройшли у фінал прямо за кількістю відданих глядачами голосів. Це Марія Сур із піснею Never Give Up та гурт Panetoz із піснею On My Way. Двоє виконавців за результатами вечора вийшли до півфіналу.

Наступний етап відбору на "Євробачення-2023" пройде у Швеції 18 лютого, а фінал відбудеться 11 березня у Стокгольмі. Загалом у рамках відбору заплановано шість концертів у п'яти містах країни. У рамках чотирьох етапів дві пісні прямо потрапляють у фінал та ще дві проходять до півфіналу. У півфіналі змагатимуться вісім пісень, а чотири найкращі пройдуть у фінал.

Під час чотирьох етапів та півфіналу голосують глядачі. Переможця у фіналі визначать 50% голосів глядачів та 50% - журі. Доходи від цьогорічного голосування йдуть потерпілим від війни в Україні.

Марія Сур відома українському глядачеві по шоу “Голос країни-12”. Спочатку вона була у команді Наді Дорофєєвої, а потім у команді Олі Полякової. Після початку війни Марія поїхала до Швеції до тітки разом із мамою, а її батько залишився в Україні. Сама дівчина родом із Запоріжжя. Після вторгнення Росії вона взяла участь у благодійному концерті у Швеції, на якому для України зібрали вісім мільйонів євро.

Чехію на "Євробаченні-2023" представить гурт Vesna, до складу якого входить росіянка. 17 грудня в Україні відбувся фінал Національного відбору на Євробачення-2023, за результатами якого переміг гурт TVORCHI.

Марія Сур та група Panetoz. Фото: instagram.com/melodifestivalen

Марія Сур та група Panetoz. Фото: instagram.com/melodifestivalen