Завантажити ще

Леся Нікітюк одягла амуніцію та пройшла тренування з бійцями ССО ЗСУ

Леся Нікітюк одягла амуніцію та пройшла тренування з бійцями ССО ЗСУ
Фото: прес-служба Нового каналу

Телеведуча Леся Нікітюк у четвертому випуску тревел-шоу Нового каналу "LeМаршрутка" познайомилася і на якийсь час вступила до спецпідрозділу особливих військових - бійців ССО (Сили спеціальних операцій). Маскування та витривалість є одними з важливих умінь, які тренують ці захисники. Причаївшись у лісі, військові лежать в одному становищі тривалий час. Вони не видають жодного звуку і навіть не рухаються, щоб не видати себе. Спецпідрозділи ССО також часто змінюють місце своєї дислокації та мають чіткий графік на фронті.

– Є таймлайн, скільки ми знаходимося на одній місцевості, та переважно все залежить від завдання. Найчастіше це недовго, аби не бути виявленими. В середньому на одному місці знаходимося не більше доби, – розповів один з бійців ССО. – Спимо ми по черзі. Третина бійців групи знаходяться у круговій обороні та забезпечують охорону. Інші можуть відпочити. Та лише після того, як почищена та обслугована зброя.

На навчаннях, куди потрапила команда проекту, військові відпрацьовували завдання у лісі на баги. Щоб краще зрозуміти, що означає бути у складі ССО, Леся одягла повний комплект військового екіпірування і нарівні з військовими виконувала тренувальні завдання та всі накази командира.

– Я не розумію, як можна рухатися швидко, непомітно, пригинаючись до землі, коли на тобі стільки амуніції. Ще й потрібно бути постійно сконцентрованою! – поділилась враженнями Леся Нікітюк. – Вражена, як вони мовчки розуміють одне одного. Все на поглядах і ледь помітних жестах – надзвичайно чітко відпрацьовано. Тепер розумію, чому на Сили спеціальних операцій покладено найбільш небезпечні завдання на фронті та в тилу ворога. І вони їх успішно виконують! У загарбників жодних шансів.

Леся Нікітюк та команда Нового каналу почали знімати третій сезон тревел-шоу після початку війни в Україні. У нових епізодах телеведуча разом із водієм Богданом Богдановичем покаже Україну воєнного часу та історії незламних українців. Для цього їм потрібно було отримати безліч дозволів на зйомку, щоб показана інформація в ефірі не була використана російськими окупантами.