Завантажити ще

Чорногорія та Північна Македонія відмовилися від участі у "Євробаченні-2023"

Чорногорія та Північна Македонія відмовилися від участі у
Фото: instagram.com/eurovision

Чорногорія та Північна Македонія відмовилися від участі у міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення-2023", який відбудеться у Ліверпулі (Великобританія). Про це пише ВВС з посиланням на заяви національних мовників цих країн.

Причиною для відмови стала висока вартість участі у конкурсі. Представники суспільного мовника Чорногорії у коментарі джерелу заявили, що відмовилися від участі через відсутність зацікавленості з боку спонсорів, вони хочуть направити гроші на "фінансування поточних та запланованих національних проєктів". А рішення національного мовника Македонії продиктоване "збільшенням реєстраційного внеску та енергетичною кризою в країні".

Не секрет, що всі країни-учасниці сплачують внесок за участь у "Євробаченні", але сума варіюється в залежності від розміру країни. Після виключення Росії, яка напала на Україну, розмір виплат для деяких країн збільшився у кілька разів. За даними ВВС, загальна сума реєстраційних внесків у 2023 році становить приблизно 5 млн фунтів стерлінгів. Великобританія як організатор конкурсу від імені України заплатить від 8 млн до 17 млн фунтів стерлінгів.

"Євробачення" у 2022 році виграв український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania, але європейський мовник заявив, що проводити шоу в Україні небезпечно через війну. У 2023 році конкурс відбудеться у Ліверпулі від імені України. Напередодні "Суспільне" та ВВС підписали меморандум про співпрацю для підготовки до майбутнього конкурсу.

 

Новини по темі: Євробачення