Завантажити ще

Гурт Ragapop пояснив участь у Sziget: фестиваль не виключив росіян, але змінив правила

Гурт Ragapop пояснив участь у Sziget: фестиваль не виключив росіян, але змінив правила
Фото: ВАМП

Український електронний гурт Ragapop пояснив, чому вирішив поїхати на фестиваль Sziget в Угорщині, хоча організаторри й не погодились виключити росіян з лайн-апу. Колектив вважає вагомим той факт, что фестиваль погодився змінити правило аполітичності та дозволив українським артистам розповідати про війну. 

- Представники української делегації зверталися з вимогою виключення російських артистів із лайн-апу. Представники фестивалю відмовили, аргументуючи це юридичними труднощами та попередніми домовленостями. Це була важлива вимога, і ми засуджуємо за це оргкомітет фестивалю. Проте відмова від виступу — це мовчазне прийняття ситуації на користь трьох сумнівних російських артистів, натомість гучне висловлювання тринадцятьох українських команд не зможе залишитись непоміченим, - сказано у повідомленні.

Ragapop розповіли, що на прохання українських артистів організатори перейменували сцену із Ukrainian Night for Peace на Ukrainian Night for Freedom. Всі українські артисти мають повну свободу щодо меседжів, які будуть лунати зі сцени, у відеоряді та під час перебування на території. Частина меседжів погоджена з Мінкультом та є спільною для всіх учасників української делегації. Також на фестивалі діятиме окрема локація від Music Saves UA, де будуть розповідати про війну в Україні. 

У Sziget цьогоріч виступатимуть тринадцять українських артистів (Krapka;Koma, Ragapop, Luiku, E.Lina, Fo Sho, Kazka, Daria Kolosova та Etapp Kyle, Constantine, DJ MIURA та Postman) та троє російських. Раніше своє рішення поїхати на фестиваль пояснила Alina Pash.

Перед цим гурт KALUSH Orchestra відмовився від участі у SIA Dance Festival у Чорногорії через відмову організаторів зняти з лайн-апу російського діджея Ніну Кравіц. 

Розклад виступу українських артистів на Sziget:

  • Global Village: 10 Aug 20:00 Luiku
  • Colosseum: 12 Aug 02:00 Etapp Kyle & Daria Kolosova
  • Europe Stage: 13 Aug 00:02 Krapka; KOMA, 15 Aug 18:40 Alina Pash
  • Main Stage: 14 Aug 18:45 We stand with Ukraine - Special event: Kazka 
  • dropYard: 14 Aug 19:00 FO SHO
  • Magic Mirror: 14 Aug 00:00 Ragapopp, 01:00 Constantine, 02:00 E. Lina, 03:30 DJ MIURA
  • Music Box: 15 Aug 20:00 Postman