Завантажити ще

Організатори Sea Dance відмовилися скасувати виступ росіянки на вимогу Kalush Orchestra

Організатори Sea Dance відмовилися скасувати виступ росіянки на вимогу Kalush Orchestra
Фото: instagram.com/kalush.official

Організатори Sea Dance Festival у Чорногорії вирішили не скасовувати виступ росіянки Ніни Кравіц у рамках фестивалю на вимогу Kalush Orchestra. Своє рішення вони пояснили тим, що така "дискримінація за національною ознакою" суперечить цінностям Sea Dance Festival.

- Фестиваль Sea Dance Festival співчуває всім жертвам війни та засуджує російське вторгнення та страждання, що відбуваються в Україні, як і в будь-якій точці світу, але скасування виступу будь-якого виконавця виключно за ознакою його національності, раси чи віросповідання суперечить цінностям, за які виступає Sea Dance, - зазначили організатори.

У заяві Sea Dance Festival сказано, що росіянка Ніна Кравіц є другом фестивалю та "не на боці війни та страждань, а на боці миру та єднання". Організатори сподіваються, що Kalush Orchestra таки виступатимуть у рамках фестивалю.

- Ми віримо, що виступи Kalush Orchestra та Ніни Кравіз на фестивалі Sea Dance Festival – це шанс спільно надіслати потужне послання світу. Це єдине повідомлення, яке ми хочемо послати всьому світу, тому що музика має силу і міць, щоб об'єднати та «мобілізувати» більше людей, ніж війна та збройна сила, - повідомляється на сайті фестивалю.

Історія скандалу

Напередодні Kalush Orchestra звернулися до організаторів фестивалю Sea Dance Festival із вимогою прибрати з лайн-апу російського діджея Ніну Кравіц. Згідно з розкладом на сайті, дівчина мала виступити на фестивалі в той самий день, що й переможці 'Євробачення-2022". Кравіц не засудила відкрито російське вторгнення в Україну, заявивши лише, що «молиться за мир», виступає проти будь-яких форм насильства і нічого не розуміє в політиці. Згідно з розкладом, опублікованим на офіційному сайті фестивалю, виступ росіянки та колективу запланований в один і той же день.

Новини по темі: Фестивалі Kalush