Завантажити ще

Художниця Гапчинська розповіла, як дзвінок Горбунова врятував її від кризи під час війни

Художниця Гапчинська розповіла, як дзвінок Горбунова врятував її від кризи під час війни
Фото: приховане відео youtube.com

Українська художниця Євгенія Гапчинська зізналася, що у перші дні війни змушена була тікати разом із сином із заміського будинку під Києвом, який пізніше пограбували російські окупанти. Тоді її чоловік став на захист батьківщини, а вона разом із двома дітьми поїхала до Львова. Звідти через Польщу дісталася Німеччини. Повернутися на батьківщину родина змогла лише за два місяці. Про це вона розповіла у студії "Сніданку 1+1".

За словами Євгенії, психологічна травма була настільки глибокою, що їй довелося звернутися за допомогою до психолога. У цьому їй допоміг близький друг Юрій Горбунов.

- У мене багато друзів і знайомих, і ось так сталося, що з усіх був один чоловік на землі, який мені зателефонував і спитав мене - лише три слова: «Тобі потрібна допомога?» То був Юра Горбунов. Інші мене запитували: «Як ти?», але, як правило, есемескою, і коли я писала, що будинок розграбований, мені важко, чоловік у ЗСУ, то люди писали: «Добре, будемо на зв'язку» - і було видно, що хочуть відрізати… Горбунов мені допоміг з усім, що його попросила, знайшов психолога. Не знаю, яким дивним чином це спрацювало, але вже через дві зустрічі з ним я почала сміятися та працювати, - зазначила Гапчинська.

Будинок художниці, який знаходиться у Макарівському районі Київської області, поки що непридатний для проживання. Наразі Гапчинська збирає гроші, щоб встигнути полагодити дах до осені.

- Що мені так боліло? Це був будинок, де ти спиш, їж, вкладаєш дітей спати, ти тут вагітна була… Це будинок, у якому я зубною щіткою чистила кути. І ти заходиш, а там ніби сатана промчав. Стигне в жилах кров, у мене ноги підкосилися, я схопилася за кухонну поверхню, яка була обстріляна і роздерта, і просто вила та голосила, як звір, - додала Євгенія.

Гапчинську називають «постачальником щастя» завдяки картинам, на яких зображує "дивовижних маленьких чоловічків" із зворушливими підписами. Її чоловік Дмитро Гапчинський став відомим після виходу серії сатиричних картин "Чому дівчинка злиться". Пара родом із Харкова, але майже 20 років живе та працює у Києві. Подружжя має двох дітей: старшу дочку Анастасію та сина Миколу.

Новини по темі: Юрій Горбунов Художники