Завантажити ще

Квінта і Дроздов про альбом "ART Оборона" MONATIK: Не стільки про війну, скільки про те, як змінилися ми

Квінта і Дроздов про альбом
Фото: instagram.com/monatik_official

Співак Діма Монатік (MONATIK) презентував воєнний міні-альбом "ART Оборона", написаний після вторгнення Росії в Україну. До нього увійшли 9 треків – це пісні, які MONATIK виконував на благодійних концертах для збору коштів на допомогу ЗСУ, та вірші на воєнну тематику. Сам артист називає нове EP "19-хвилинним музичним роздумом" про пережите за останні 5 місяців і сподівається, що "ART Оборона" не отримає продовження. Яким вийшов міні-альбом співака, "КП в Україні" запитала у музичних експертів.

Анна СВІРІДОВА, радіоведуча, програмний директор радіостанції "П'ятниця"

- Впевнена, що цей реліз - ковток повітря для багатомільйонної аудиторії MONATIK. Дмитро той артист, до якого прислуховуються, і його думка дуже важлива для слухача. Тому це не просто музичний альбом, в умовах війни - це маніфест. І як на мене, його цінність перш за все у посиланні, яке  не дає зневіритися у нашій Перемозі.

Володимир ЗАВАДЮК, креативний продюсер, керівник Big Entertainment Shows 1+1 media

- Коли стріляють гармати, українська музика переживає свій підйом. Кожен на своєму фронті. Монатік на фронті музичної оборони. Не просто кілька треків, а одразу ціла добірка. Схоже, друг Діма знову взявся очолити цей підйом своєю творчістю. І в нього вийшло. Класно чути не тільки пісні українською, але і вірші від Монатіка. Здається, саме вірші українською Діма ще не читав. В саме серце інтро від Платона та Данила. Дуже сподобалася традиційна присвята музі - Ірі Монатік - трек "Пригорни". Проте, безумовно, мій фаворит - хіт "Війна - твоє ім'я", який, до речі, вперше масово Монатік виконав на марафоні Save Ukraine в Берліні. І також слова "2022", від яких мурахи табунами бігають шкірою. Чудовий новий старт нового Монатіка разом із талановитим саундпродюсером Сергієм Єрьоменком. Доросло та сміливо. Монатік звучить українською. Впевнений, що це тільки початок нового шляху. Звучи.

Павло ШИЛЬКО, телеведучий, співзасновник та генпродюсер премії YUNA

- Альбом "ART Оборона" поєднав у собі дві речі, які Монатік вміє робити найкраще: це створення пісень та складання віршів. Усі тексти максимально змістовні, а в кожному слові відчувається справжній біль автора. Щодо аранжувань, то вони напрочуд мінімалістичні, але при цьому аж ніяк не втрачають стильну музичну унікальність, притаманну Монатіку. "ART Оборона" з'явилася дуже вчасно. Адже цей альбом, безумовно, посилить музичну оборону України та відіграє досить помітну роль у психологічному захисті нації у ці важкі часи.

Слава ДЬОМІН, теле- та радіоведучий, автор YouTube-проекту "Слава+"

- "Хворі лікарі прийшли лікувати здорового". Це істина, яку Діма передає в альбомі не тільки піснями. Спочатку ти слухаєш, і тебе мурашить від згадок тих обстрілів і вибухів поруч з будинком. Як з дітьми бігав у сховище кожні 20-40 хвилин! Але! Це вже історія, і потрібно жити далі... Заради близьких і дітей. Альбом, який зустрічає спочатку сльозами, а в кінці хочеться пригорнути найближчих. І, напевно, у цьому і є місія артистів! Налаштовувати нас, українців, на оптимізм! Адже ми знаємо, що добро завжди переможе! І це не просто слова... це істина.

Руслан КВІНТА, композитор, саунд-продюсер

- Сьогодні музика - інша… Музика болю, музика сили, музика жалю, музика від ураженого «вогнем» серця. Людині, яка присвятила себе музиці, найскладніше, тому що треба бути сьогодні не тільки митцем, але і лікарем людських «душ», це особлива місія в ці непрості для України часи. І пісні вже мають інший сенс... Тому Дімі велика шана і повага за цю цінну для усіх нас творчість. 

Редакція МУЗВАР

– Діма Монатік після цього альбому став Дмитром. Мова не про вік чи критерії поваги до артиста. Впродовж прослуховування аудіощоденника із замітками артист МОNАТІК постає своєрідним оповідачем думок та історій з життя як живих українців, так і тих, кого вбили рашисти. Підводки до пісень у вигляді віршованих думок наштовхують на концепцію про “5 стадій прийняття”, якими виступають самі пісні:

“UZ” - шок та заперечення,

“АРТ ОБОРОНА” - злість,

“МОЛЧУНАМ” - компроміс,

“ПРИГОРНИ” - прийняття та переосмислення.

Щодо стадії “депресія”… є відчуття, що цей трек MONATIK створив, але не дозволив собі додати до ЕР. Причина - не показати стан повної зневіри та безвиході, у якому, можливо, перебував сам певний час.

Ігор ПАНАСОВ, творець KARABAS LIVE, директор з розвитку премії YUNA

– Кожен українець зараз боронить ту Україну, яку він будував до 24 лютого 2022 року. Для MONATIK такою метою була і є країна людей, які вільно дихають і вірять у себе, та тих, хто їх оточує, надихають одне одного – про це кричала кожна його пісня. Тому в міні-альбомі «ART Оборона» він захищає саме це – право будувати світ, в якому мости зводяться, а не руйнуються. Така позиція і обумовлює тональність альбому MONATIK, яка виділяє його у великій хвилі української музики періоду останніх чотирьох місяців: пісні Дмитра оспівують життя та рух у майбутнє, які в України відбирає ворог, а не акцентуються на ненависті. Він нагадує нам, що ми власне виборюємо зараз. І це в його виконанні виглядає не менш чесно, ніж переповнені люттю, агресією та сарказмом сучасні пісні українських реперів та метал-гуртів. Кожен робить свою важливу справу.

Віталій ДРОЗДОВ, генеральний продюсер радіохолдингу "ТАВР Медіа"

- Напевно, новий альбом MONATIK навряд чи звучатиме цього літа «з кожної праски». Цей EP – не про охоплення та масову істерію, не про літні дискотеки та позитивний рух, до яких нас привчив артист останніми роками. Цей альбом – те, що глибоко всередині. Він про особисте переживання Дімою цих днів. Він не зовсім про війну (хоча іншої теми в альбомі, по суті, і немає: "Нездорові лікарі/Прийшли здорового лікувати/І як тепер нам із цим жити?/Ні! Як нам вижити?"). Міні-альбом - про те, як ми змінюємося за мінливим світом, в якому не завжди затишно, але в якому завжди є віра в Перемогу і віра в тих, хто однієї з тобою крові («Ми жили добре./Жити будемо ще краще»)./Я щиро вірю, що я це побачу»).
Це альбом - про людське, що є в нас. І зовсім не випадково останній трек альбому, скит - читають Діміни діти. Цей альбом – не так про цю війну, скільки про те, як змінилися ми. Заради майбутнього. Майбутнього цієї країни, наших дітей та нас самих.