Завантажити ще

Суд визнав світську левицю Максвелл винною у підготовці дівчаток до сексу з Епштейном

Суд визнав світську левицю Максвелл винною у підготовці дівчаток до сексу з Епштейном
Фото: ДЖЕЙН РОЗЕНБЕРГ/REUTERS

Федеральний суд Манхеттена засудив екс-подругу та помічницю Джеффрі Епштейна - 60-річну світську левицю Гілейн Максвелл - до 20 років позбавлення волі. Як пише ВВС, суд визнав доведеним, що в період з 1994 по 2004 рік Максвелл залучила і готувала чотирьох дівчаток для сексу з фінансистом. Двом потерпілим на той момент було 14 років.

Захист Максвелл наполягав, щоб його засудили до п'яти років і чотирьох місяців позбавлення волі, звинувачення просило від 30 до 55 років ув'язнення.

Сама Максвелл, виступаючи на слуханнях з відеозв'язку, заявила, звинуватила Епштейна в тому, що він був «маніпулятором, хитрою і контролюючою людиною», що обдурює своє оточення. І запевнила, що шкодує про біль, який зазнали його жертви.

Суддя Елісон Натан відповів, що Максвелл не виявила каяття і не визнала своєї провини.

Американського фінансиста Джеффрі Епштейна звинувачували у торгівлі людьми з метою їхньої сексуальної експлуатації. За версією слідства, бізнесмен отримував сексуальні послуги від неповнолітніх дівчат і позичав їх впливовим людям. Йому загрожувало до 45 років ув'язнення. Мільярдер не визнавав вину. Епштейна затримали 7 липня 2019 року. Через місяць, 10 серпня, бізнесмен наклав на себе руки в камері в'язниці в Нью-Йорку.

Максвелл перебуває під вартою з липня 2020 року. Її заарештували у Нью-Гемпширі (США). 

Одна з постраждалих дівчат - Вірджинія Джуффре - заявляла, що у 17 років на вимогу Епштейна займалася сексом із принцом Ендрю, другим сином королеви Великобританії Єлизавети II. На тлі критики принц Ендрю втратив свої королівські повноваження. Джуффре подала проти сина королеви цивільний позов про сексуальне насильство, у лютому 2022 року сторони досягли досудової угоди.

Новини по темі: ув'язнені торговля людьми