Завантажити ще

Харчишин та Фагот обговорили підтримку українських авторів із членами Європарламенту

Харчишин та Фагот обговорили підтримку українських авторів із членами Європарламенту
Фото: прес-служба артистів

Фронтмен гурту "Друга Ріка" Валерій Харчишин у Брюсселі зустрівся з представниками головування у Раді ЄС, Європарламенту та Єврокомісії. Візит артиста до Бельгії відбувся у рамках заходів, організованих партнерами громадської організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» («УААСП»), де обговорювали питання підтримки української культури як частини європейської.

Разом із директором з міжнародного співробітництва та ліцензування ГО «УААСП» Людмилою Цимбал артист зустрівся з аташе з культури поточного французького головування у Раді ЄС та наступного чеського головування, а також поговорив із членами Європарламенту. Сторони обговорили питання допомоги українській культурі через існуючі фінансові програми. Харчишин також закликав до максимального блокування російських культурних ініціатив.

- У Європарламенті та Єврокомісії нас зустрічали дуже привітно, зі щирим бажанням допомогти нам у цей складний для країни час підтримати українську культуру. Сам факт, що члени ЄП зустрічали українських авторів як повноцінних представників креативної європейської спільноти та дискутували про інструменти підтримки української культури як частини європейської, – це дуже важлива подія. Сподіваємося, що 24 серпня великим концертом української музики у столиці ЄС, у Брюсселі, ми ознаменуємо початок співіснування української культури як частини рівних серед рівних та вільних серед вільних, - зазначив гендиректор організації Валерій Харчишин.

Зустрічі в Парижі з представниками міжнародної авторської спільноти

У свою чергу член Наглядової Ради ГО «УААСП», фронтмен "ТНМК" Олег «Фагот» Михайлюта разом зі своїми колегами з польської авторської організації ZAiKS відвідав головний офіс Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів CISAC у Франції, яка об’єднує 228 товариств зі 119 країн світу. Артист також зустрівся з представниками французької партнерської організації у Парижі, де обговорив стан креативного сектору України та питання співпраці митців з України з колегами з Франції.

- Культура – це м'яка сила. Росія це знає, і через нав'язування своєї культури намагається домінувати в Україні. Але їй це ніколи не вдасться. Український народ та українські творці сильніші, ніж будь-коли. З вашою допомогою ми переможемо, – поділився Олег Михайлюта.

Раніше Харчишин поскаржився на нечесну, на його думку, акредитацію організації, яка захищатиме авторські права на музичному ринку та отримуватиме роялті за використання композицій в Україні. Артист заявив, що він із командою організації ГО "УААСП" також подавав заявку на розгляд до Мінекономіки України, проте її відхилили.