Завантажити ще

Світові лідери привітали Україну та Kalush Orchestra з перемогою на Євробаченні

Світові лідери привітали Україну та Kalush Orchestra з перемогою на Євробаченні
Фото: facebook.com/kalush.official

Лідери держав, а президент Європейської комісії та голова Європейської Ради відреагували на перемогу українців на "Євробаченні 2022" в італійському Турині. Вони говорили про те, як їх вразила композиція та захопила сміливість учасників, зазначаючи, що перемоги Україні бажали всі і зараз її святкує вся Європа. Про це вони писали на своїх сторінках у соцмережах.

- Щирі вітання, - українською мовою розпочав своє повідомлення голова Євроради. – Ломаними дорогами прийду я завжди до тебе. Бажаю, щоб Євробачення наступного року відбулося у Києві у вільній та соборній Україні, – написав Шарль Мішель.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн написала про розчулення, яке викликала пісня у виконанні Kalush Orchestra.

– Сьогодні ввечері ваша пісня підкорила наші серця. Ми святкуємо вашу перемогу у всьому світі. ЄС із вами. Наступного року у Києві – у вільній Україні. Я буду там, – наголосила вона.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон привітав Україну з перемогою та запевнив у своїй підтримці:

- «Це яскраве відображення не лише вашого таланту, а й непохитної підтримки вашої боротьби за свободу, - написав він.

Глава Міноборони Британії Бен Воллес також відреагував на перемогу українців:

- Добраніч! Молодці! - Всі наші думки з вами, - написав він.

- Нехай це буде лише одна перемога з багатьох цього року. Любов завжди перемагає, правда завжди перемагає. З вами Європа, з вами наші серця, – написав президент Литви Науседа.

Глава Естонії Каріс у своєму привітанні запевнив, що європейці з нетерпінням чекають на "Євробачення" наступного року в Україні.

Kalush Orchestra виграли конкурс у ніч з 14 на 15 травня у Турині. Гурт вийшов на сцену під 12-м номером. Після виступу колектив англійською закликав допомогти Україні, врятувати Маріуполь та "Азовсталь". Колектив колектив отримав найбільше балів - 631 (від журі 192 і від глядачів 439). На другому місці Великобританія (466), а на третьому – Іспанія (459 балів).