Завантажити ще

Режисер «Бондіани» Кері Фукунага не зніме кіно про Україну: Приїхав не для цього

Режисер «Бондіани» Кері Фукунага не зніме кіно про Україну: Приїхав не для цього
Фото: instagram.com/cary_fukunaga

Американський режисер Кері Фукунага («Не час помирати», «Справжній детектив)», який волонтерить в Україні з початку березня, не збирається знімати кіно після повернення до США. Про це він сказав в інтерв'ю російському виданню "Медуза ".

- Я хочу залишити українським кінематографістам право розповісти їхні історії. Так, майже завжди у мене була камера, але я особливо не знімав. Я приїхав не для цього. Я і так присвятив достатньо часу у житті спостереженню та фіксації. Я хотів саме взяти участь, стати частиною того, що відбувається. Щодо зйомок у майбутньому — не знаю, подивимося. Просто якщо я почну знімати, це автоматично змінить причини мого перебування в Україні. Це перетвориться на щось корисливе, а я дуже не хочу цього, - пояснив він.

Фукунага розповів, що за два місяці волонтерства дуже втомився, бо він не мав жодного вихідного. Одне з найсильніших вражень режисер отримав у Бучі на початку квітня, коли мешканці звільненого від російських військ міста на Київщині почали виходити з укриттів.

— Потрібно було бачити, як вони дивилися на нас. Ми були в чистому, випраному одязі. Вони були всі чорні, навіть їхні руки були в багнюці. Ця сцена нагадала епізод із якогось документального кіно, коли показують звільнення в'язнів із концтаборів. Я зробив кілька фотографій, але не дуже багато, тому що я просто заціпенів у той момент, - сказав він.

В Україні Кері Фукунага познайомився з режисером фільму «Стоп-земля» Катериною Горностай (стрічка отримала приз Берлінського кінофестивалю) та журналістом Associated Press Мстиславом Черновим.

Фукунага розповів, що приїхав до України через Польщу. Це не перше волонтерство для нього. Режисер заявив, що не сприймав новини про можливе вторгнення Росії в Україну як блеф.

Кері Фукунага зняв останню на даний момент частину бондіани "Не час помирати" та перший сезон серіалу "Справжній детектив". До України він приїхав на початку березня разом із некомерційною організацією World Central Kitchen, яка надає гуманітарну допомогу та продовольство у кризових зонах.

З початку вторгнення Росії в Україні також побували голлівудський актор Шон Пенн та сценарист американського серіалу «Картковий будиночок» Бо Уіллімон.

Новини по темі: Кіно Режиссер Волонтери