Завантажити ще

Українські чарти під час війни: вже без Zivert та Скриптоніта, але ще з Моргенштерном

Українські чарти під час війни: вже без Zivert та Скриптоніта, але ще з Моргенштерном
Фото: прес-служба Kalush Orchestra

Вперше в історії незалежної України верхні рядки вітчизняних музичних чартів займають не просто українські виконавці, але й українські треки. Засилля російської музики в наших чартах кануло в Лету. Сподіваємось, назавжди. Виняток – Моргенштерн. Він єдиний російський артист, чий трек присутній майже у всіх українських чартах. Кого частіше слухають та які пісні шукають українці наразі - читайте у нашому матеріалі.

iTunes

До рейтингу українського iTunes увійшли 38 треків українських артистів, 9 з яких - у першій десятці, чого раніше ніколи не було. Перше місце - у пісні Мюслі UA "Вова, *баш їх бл*ть", в основу якої лягло звернення президента футбольного клубу "Інгульець" Олександра Поворознюка до Головнокомандувача Володимира Зеленського. Друге та третє посідають треки "Stefania" та "Додому" представників України на конкурсі "Євробачення 2022" гурту KALUSH ORCHESTRA. Ремікс народної пісні "Ой у лузі червона калина" у виконанні Андрія Хливнюка - на четвертому рядку, а замикає топ-5 уже народний хіт "Доброго вечора, ми з України" від PROBASS ∆ HARDI.

До десятки також увійшли треки "Буде весна" Макса Барського, "У мене немає дому" ("Один у каное") та "Пошта" Jerry Heil. Єдиний російський артист, який поки що не здає свої позиції в Україні, – репер MORGENSHTERN. Його трек "Селяві" займає 8-й рядок рейтингу. Пісня вийшла 9 квітня і присвячена розлученню Алішера з його дівчиною Діларою.

У листопаді 2021-го MORGENSHTERN переїхав із Росії до Дубаї після того, як голова СК РФ Олександр Бастрикін звинуватив його у торгівлі наркотиками. Після вторгнення Росії до України репер зазначив у сторіс, що «воювати вже не модно», а потім випустив кліп "22", у якому використав звернення Гордона до росіян та аудіоповідомлення одеситки з бомбосховища.

Фото: скріншот music.apple.com top 100 Ukraine

Фото: скріншот music.apple.com top 100 Ukraine

‎Apple Music

Найдорожчим треком в онлайн-магазині Apple Music став "Буде весна" Макса Барських. Це одна з небагатьох україномовних пісень артиста. У першій двадцятці лише одна російська пісня - JONY "Ти нещадна".

Фото: скріншот music.apple.com

Фото: скріншот music.apple.com

Spotify

У Spotify ще чимало російської музики. Перший і четвертий рядок чарту топ-50 займають треки, присвячені грі Dota - виконавця shadowraze з Ярославля. До оновленого рейтингу увійшло лише 12 пісень українських виконавців, чотири з яких - у першій десятці.

Фото: скріншот spotifycharts.com

Фото: скріншот spotifycharts.com

Shazam

У топ-50 пісень тижня, що розшукуються, до Shazam увійшли 19 україномовних треків, з них 5 - у першій десятці. Російськомовних пісень в рейтингу лише дві - "Титри" JONY та "Я Люблю Різних" співака Soda Luv. Найпопулярнішою композицією українців у Shazam за минулий тиждень є "Касета" інді-поп виконавця SadSvit з Івано-Франківська. Друге місце - у клубного треку "RAVE" від Dxrk, а третє - у реміксу на трек "Намисто" від Dayton.

Українські пісні в топ-50 запитів Shazam:

 • 1-е місце - "Касета" - SadSvit
 • 5-е місце - "ГЕТЬ З УКРАЇНИ" - Jerry Heil
 • 6-е місце – "Додому" – KALUSH Feat. Skofka
 • 7-е місце – "Україна переможе" – О. Пономарьов, М. Хома, Т. Тополя, Є. Кошовий, Ю. Ткач, П. Чорний
 • 13-е місце – "Руський корабель" - BURLA
 • 14-е місце-"Вова, *баш їх бл@ть" - Мюслі UA
 • 17-е місце - "Шо ви пацики на моциках" - Kolaba
 • 18-е місце - "У мене немає дому" - "Один у каное"
 • 19-е місце - "Буде весна" - MAX BARSKIH
 • 20-е місце - "Доброго вечора, ми з України" - PROBASS ∆ HARDI
 • 22-е місце – "Рідні мої" – alyona alyona Feat. Jerry Heil
 • 23-е місце - "Stefania" - KALUSH ORCHESTRA
 • 24 місце - "Окупанту" - MBreeze
 • 33-е місце – "Танцюю Сам" – Thekomakoma
 • 37-е місце - "Мовчання Синонім Брехні" - MONATIK
 • 39-е місце - "Не залишай" - Ганна Трінчер
 • 42-е місце - "Вітчизна" - Pianoбой
 • 44-е місце - "Російський військовий корабель, йди нах@й!" - Bakun
 • 46-е місце – "Файна" – KALUSH Feat. Skofka

YouTube Music

У рейтингу "100 найкращих композицій YouTube Music Україна" до топ-10 увійшли пісні, презентовані з початку війни. На першому місці - "Україна переможе" у виконанні Олександра Пономарьова, Михайла Хоми, Тараса Тополі, Євгена Кошового, Юрія Ткача та Петі Чорного. Другий рядок рейтингу - у Jerry Heil з треком "Москаль некрасивий". А замикає трійку лідерів композиція "Додому" дуету KALUSH (feat. Skofka).

Фото: скріншот music.youtube.com

Фото: скріншот music.youtube.com

ДО РЕЧІ

Українська музика у світових чартах

На початку квітня пісня гурту Pink Floyd з вокалом Андрія Хливнюка лідирувала у чартах ITunes 25 країн світу, у тому числі у США та Великобританії. Це єдина україномовна композиція за місяць, яка увійшла до світового чарту Billboard Global 200. Наразі трек на 165-му місці.

 

Новини по темі: Музика Пісні