18 травня
Завантажити ще

Учасник "МастерШеф. Битва сезонів" Серафим Дерега: У програші нікого не звинувачую, може, тоді просто був не мій день

Учасник
Фото: СТБ

У другому випуску кулінарного шоу "МастерШеф. Битва сезонів" проект залишив учасник 11-го сезону "МастерШеф" Серафим Дерега. "КП в Україні" розпитала його про залаштування та життя після проекту, конфлікт з отцем-священиком та дружбу з блогером Дашею Євтухом.

Ніхто з 11-го сезону не дзвонив і не обурювався

- Серафимо, чому вирішили взяти участь у "Битві сезонів"?

- Я хотів ще раз спробувати себе і дійти до фінальної точки, до перемоги, тому що мені не вдалося зробити це в моєму сезоні. І, звичайно, набратися досвіду і постояти на одній кухні з найкращими з найкращих. Це навіть була моя мрія – потрапити на кухню "МастерШефа" з найкращими учасниками та попрацювати з ними в одній команді.

- Як вважаєте, чому серед усіх учасників 11-го сезону обрали саме вас та Олександра Кривця?

- Мені участь у проекті дала дуже велику віру в себе, і я вважаю, що якщо нас обрали, значить, ми дійсно гідні цього. Можу сміливо назвати себе щасливчиком (усміхається).

- А хтось із вашого сезону дзвонив вам, обурювався, мовляв, чому вибрали не його?

- Мені дзвонили, але щоб підтримати і сказати, що я молодець і гідний там бути. Обурення не було, але якщо хтось таке і думав, то мені все одно (усміхається).

"Саша мені подав ідею, я собі цю ідею взяв, але щось пішло не так"

- Глядачам іноді здається, що "професіонали" не завжди задоволені роботою "новачків" та не хочуть їх брати до команди. Чи стикалися ви з чимось схожим?

- Було таке (посміхається). Тому що прийшли абсолютно нові люди і наш сезон половина учасників не бачила, вони не знали, хто ми і чим займаємось. Спочатку вони, можливо, ставилися упередженіше. Оскільки більшість вже має свою справу, вони працюють шефами, су-шефами і бренд-шефами. Однак потім ми почали більше спілкуватися та йти на контакт стало легше.

- Під час одного з конкурсів між вами та Віктором почалася сварка, яка могла перерости у бійку. Що спричинило і чим усе закінчилося?

- Я став готувати і хвилювався, тому що для мене моя страва була дуже важливою. Так, я не сильний у десертах, але вирішив спробувати його приготувати та подивитися "страху в очі". Сашко мені подав ідею та допомагав з балкона. І це Віте, мабуть, дуже не сподобалося, хоча я вважаю, що він повинен розуміти, що ми молоде покоління і теж колись досягнемо їхнього рівня. Вони були на нашому місці і теж боялися тримати ножа в руках. Коли почався конфлікт, я думав, що його вдарю, проте вирішив зібратися з думками та сконцентруватися на своїй страві. Після зйомок нічого не було, а на фіналі ми нормально спілкувалися. Я на нього зла не тримаю і сподіваюся, що він на мене теж.

- А що скажете щодо коментарів, що у вашому програші "винний" Олександр Кривець? Після проекту ви якось обговорювали із ним цю ситуацію?

– Після проекту я отримував схожі коментарі. Але я вважаю, що Сашко мені допомагав, і у моєму програші не винний. Він мені подав ідею, я собі цю ідею взяв, але щось пішло не так (усміхається). Може, стратегія провалилася чи хвилювання підвело, може ми просто десь одне одного недозрозуміли. Я не звинувачую його в цьому, просто людям з екрану все видно трохи інакше, а в нас там було своє життя. Ми зараз із Сашком дружимо і спілкуємося. Тоді, може, просто був не мій день.

- Якщо зараз повернутись на битву "чорних фартухів", що б ви поміняли у своїй страві?

- Я б, мабуть, не взяв десерт, а приготував щось м'ясне, рибне чи закуску а-ля "Амісбуш". Думаю, переробив би повністю всю страву.

На "Професіоналів" не планую йти

- У 11-му сезоні ви стали фіналістом проекту "МастерШеф". Чим займалися після закінчення шоу?

- Після зйомок я трохи відпочив та пішов працювати шеф-кухарем, але я пропрацював там недовго, у нас стався конфлікт із рестораном. Перший млинець комом, як то кажуть, але я не зупинився і продовжив далі працювати у цій сфері.

- З ким із проекту ви зараз спілкуєтеся?

- Зі свого сезону я спілкуюся практично з усіма: з Мариною Файницькою, Дашею Євтух. Максим Савчук – це мій найкращий друг. Я нещодавно переїхав до Києва, і він мені у всьому допомагає та підказує. З "Битви сезонів" дружу з Анжелікою, Шевою, а Наташа Петрик - це взагалі моє кохання (посміхається).

- У майбутньому плануєте піти на "Професіоналів"? І як бажаєте розвивати кар'єру?

- У мене спочатку була така думка. Але я вже був і на "аматорах", і на "Битві сезонів", і не думаю, що це мені потрібно. Я набрався досвіду на кухні "МастерШефа", спілкуюся з багатьма учасниками і думаю, що для мене це золота середина. Я вже розвиваю себе в кулінарії, працюю на великих кухнях, після зйомок у мене дуже добре йдуть майстер-класи, мене хочуть бачити люди і, в принципі, планую розвивати свою справу.

Про любов до кулінарії, татуювань та пірсингу

- Розкажіть, як ви прийшли у кулінарію. Ви вчилися на кухаря чи готування було вашим хобі?

– Я взагалі не хотів бути кухарем і про це не мріяв. Хотів вступити до медичного університету та стати ветеринаром, але потім, коли побачив, як каструють свиней, сказав, що це не моє (сміється). Тоді мені на думку спала ідея щодо кулінарії. Я вдома готував добре і вирішив, чому б мені не скуштувати. Я пішов навчатися в коледж, і в мене почало добре виходити. Це стало частиною мого життя. Під час навчання я періодично працював у закладах та зрозумів, що мені це дуже подобається і я цим живу.

- Ви також розповідали, що ваш отець – священик, і він не одразу прийняв ваш вибір. Чому він таки змінив своє рішення?

- Я його не вмовляв і нічого не робив. Він дуже хотів, щоб його сини пішли його стопами, щоб служили в армії і потім хтось перейняв його шлях. Але мене це зовсім не приваблювало. Може, я, звичайно, до цього ще не дійшов, але ми мали конфлікт батька і сина, ми один одного не розуміли. Однак час минав, і він бачив мої здобутки, тому просто змирився з цим і зрозумів, що треба мене підтримувати.

- У вас також досить цікаве хобі, як для сина священика – експериментувати з зачісками, тату та пірсингом. З чого все це почалося?

- Все почалося з мого юнацького віку та було моїм неформальним захопленням. Але йшов час, і я зрозумів, що це невід'ємна частина мого життя. Я люблю красиві татуювання та пірсинг, це виражає мою особу та моє я. Але, на даний момент, тому що я змінююсь внутрішньо і змінююсь зовні, змінюються мої погляди. Незабаром у моєму житті буде все по-новому, будуть нові образи.

- В інтернеті ходять чутки про ваш роман із блогером Дашею Євтух, ви разом брали участь у 11-му сезоні "МастерШеф". Як це прокоментуєте?

- Я вам так скажу – це моє особисте (посміхається). Я не хотів би все розкривати. Давайте залишимо інтригу, хай люди думають.

Новини по темі: Інтерв'ю "МастерШеф"