Завантажити ще

ROXOLANA: У пісні Girlzzzz для “Євробачення” є відсилка до творчісті Вєрки Сердючки

ROXOLANA: У пісні Girlzzzz для “Євробачення” є відсилка до творчісті Вєрки Сердючки
Фото: Надано піар-службою ROXOLANA

У фіналі Нацвідбору за право представляти Україну на "Євробаченні" побореться учасниця "Голосу країни", а нині сольна співачка ROXOLANA. На сцені артистка представить пісню GIRLZZZZ про дівчину, яка веде діалог із собою та приймає себе справжньою.

"КП в Україні" розпитала виконавицю про пасхалки у її конкурсній пісні, скандали навколо Нацвідбору та підготовку номеру для фінального шоу.

"Заповнила заявку на Нацвідбір спонтанно"

- Скільки разів ви подавали заявки на участь у нацвідборі?

- Проект ROXOLANA розпочався у червні 2021 року. Раніше я брала участь у “Голосі”, писала пісні на продаж. Як для нового артиста – це моя перша спроба подання заявки на “Євробачення”. Ми навіть не думали про це, швидше все вийшло спонтанно, ніж заплановано. Ну от якось з першого разу вийшло (посміхається). Я переглянула список фіналістів, і мені здається, що більшість з них якраз ті, хто тільки починає свій шлях у шоу-бізнесі. Дуже рада, що саме такий відбір цього року.

- Girlzzzz – ваша перша пісня англійською. Чому не захотіли брати участь у нацвідборі з піснею повністю українською? Як показує досвід останніх років, єврофанам заходить етніка і зовсім не обов'язково співати англійською.

- Пісня не повністю англомовна, а на 60%. Вона англійською мовою, але є три великі програші та куплет українською. У нас вийшло все навпаки: спочатку з'явилася пісня, а потім прийшло розуміння, що вона класно підходить під формат "Євробачення". Взагалі, я дуже люблю писати пісні англійською у стіл, вони мені легше даються. Але цього разу мені хотілося випустити трек у будь-якому разі, незважаючи на те, чи пройдемо в лонг-лист чи ні.

- У треку є рядок Make it rain champagne. Я правильно зрозумів, що це посилання на пісню Вєрки Сердючки чи це збіг?

- Я рада, що ви перший, хто це помітив і спитав (посміхається). Це справді відсилка/пасхалка до творчості Вєрки Сердючки. Я думаю, не тільки у мене вона асоціюється з якимось талісманом "Євробачення". Коли писала демку, то відразу відклала в голові цю фразу Make it rain champagne. Подумала, що її можна класно використати, і це приверне увагу єврофанів.

- У коментарях єврофанів думки щодо вашої пісні розділилися. Багато хто пише, що пісня сподобалася, але не вистачає якоїсь фішки. Дороблятимете трек?

- Я розумію, що для старшого покоління ця пісня дуже незвична і може навіть рівний трек, а мої ровесники, наприклад, можуть бути у захваті від цього мінімалістичного звучання. Ми всі різні, і це добре. Пісня вже опублікована на всіх музичних платформах, тому змінити там ми вже нічого не зможемо. Єдине, коли ми підписували договір із Суспільним, було зазначено, що з метою покращення постави можемо вносити якісь корективи. Орієнтуватимемося безпосередньо від створення номера. Якщо буде таке завдання – ми зробимо це. Але поки що у нас немає мети щось змінити.

– У вас велика команда? Хто у неї входить?

- У мене невелика команда з кількох людей. Піар-менеджер, асистент та менеджер, яка за сумісництвом є моєю сестрою (посміхається).

У конкурсній пісні ROXOLANA є посилання на творчість Вєрки Сердючки Фото: Надано піар-службою ROXOLANA

У конкурсній пісні ROXOLANA є посилання на творчість Вєрки Сердючки Фото: Надано піар-службою ROXOLANA

"Сказати, що я - справжній єврофан, не ризикну"

- Судді нацвідбору часто критикують учасників, починаючи від пісні та закінчуючи образом. Чи готові вислуховувати критику?

– Ми всі творчі люди, музиканти, і розуміємо, куди йдемо. Це неминуче. Усім фіналістам, зокрема й мені, доведеться її слухати. Якщо ми говоримо про конструктивну критику, то я з повагою до неї відношусь і завжди роблю якісь висновки після почутого.

– Вас можна назвати єврофаном? Чи стежили раніше за конкурсом?

– Я спілкувалася з єврофанами, вони мене кілька разів запрошували на інтерв'ю. До цього моменту думала, що я затятий єврофан, але поспілкувавшись з ними, зрозуміла, що я далеко не знавець у цьому всьому. Єврофани активно за всім стежать, знають, хто в якому році виступав, яким був номер та перформанс на сцені, яка країна кому скільки віддала балів, які пісні звучали зі сцени, особливо від наших учасників. Я опосередкований глядач, переглядала номери, я знаю українських конкурсантів та завжди підтримувала їх. Але сказати, що я – справжній єврофан, не ризикну.

- Чули пісні інших конкурсантів нацвідбору з лонг-листа та які треки особисто вам сподобалися?

- У нас зібралася така цікава вісімка, і вийшло поки що лише три треки, якщо я не помиляюся: у Cloudless, Michael Soul і моя пісня. Всі інші пісні ще не опубліковані і навіть під час наших зустрічей я не чула їхніх заявок.

- До речі, ви не були присутні на пресконференції з нагоди оголошення фіналістів. Чому?

- Не змогла. Але не переживайте. Я здорова, зі мною все добре (посміхається).

- ERIA не потрапила у лонг-лист і сказала фразу «немає грошей – немає місця у фіналі нацвідбору». Вас така заява колеги не образила?

- З людської точки зору, я її розумію. Тому що цього разу відбір відбувається не так, як у минулі роки. Ці звинувачення, найімовірніше, просто сплеск емоцій. Але побачивши вісімку, можу сказати, що всі учасники гідні, класні, артистичні і також заслуговують бути у фіналі.

- Як ви вважаєте, хто винен у ситуації з дискваліфікацією Лауда?

- Дуже прикро за LAUD, його пісня мені дуже сподобалася. І взагалі, як людина він мені імпонує, класний музикант, артист і також гідний бути у фінальній вісімці. Коли я підписувала договір, звернула увагу на пункт, де сказано, що конкурсна пісня не може ніде з'являтися. Ні в сторіс, ні у публікаціях, тим більше бути опублікованою. Тобто ні текст, ні фрагмент треку не повинні ніде звучати до вересня. Мені здається, це така двостороння штука. Начебто й організатори мали це перевірити, і водночас і артисти мали перевірити всі пункти договору.

Артистка давно стежить за конкурсом, але єврофаном назвати себе не може Фото: Надано піар-службою ROXOLANA

Артистка давно стежить за конкурсом, але єврофаном назвати себе не може Фото: Надано піар-службою ROXOLANA

"Роблю ставку на стильний танцювальний номер"

- Чи вважаєте достатньою підтримку учасників нацвідбору з боку “Суспільного”?

- Основні активності все ж таки почалися після оголошення шорт-листа. Але за тим, скільки всього намічається, мені здається, що команда досить активна. У той самий час, оскільки я не брала участі в інших відборах, не можу порівняти з тим, як було раніше. Моє внутрішнє відчуття підказує, що команда має активну позицію і намагається зробити фінал на тому ж рівні, що й раніше.

- Розкажіть трохи про номер. Яким він буде та хто займається постановою? Тільки “Суспільне” чи думка вашої команди також враховується?

- Поставою номера займається підрядник конкурсного відбору Friends Production. Якщо це не лірична пісня, то я люблю виступати разом із балетом та музикантами. І в даному випадку ми дотримуватимемося саме такої концепції виступу. Ми хочемо зробити стильний, лаконічний, молодіжний та обов'язково танцювальний номер.

- Ви теж танцюватимете на сцені?
- Я сподіваюся, що теж танцюватиму (посміхається).

- З боку Суспільного є якісь обмеження/обов'язкові вимоги щодо постави? Може виникли якісь розбіжності на цьому етапі?

- Жодних обмежень не було, крім тих, що прописані у правилах нацвідбору. А саме, що на сцені не може перебувати понад шість людей. Ми зустрічалися з командою та обговорювали, яким бачимо мій номер. До речі, команда абсолютно відкрита до будь-яких побажань та враховує все. Можу сказати, що підготовка відбувається у екологічному руслі.

Новини по темі: Євробачення Нацвідбір