Завантажити ще

Чому LAUD не запропонували замінити пісню для Нацвідбору "Євробачення"? Відповідає "Суспільне"

Чому LAUD не запропонували замінити пісню для Нацвідбору
Фото: Фото: Анастасия Мантач/UA:Суспільне мовлення

Представники "Суспільного" у коментарі "КП" в Україні" заявили, що рішення про дискваліфікацію учасника було ухвалено після додаткової перевірки та прослуховування треку оргкомітетом. Експерти вважають, що нова версія має незначні відмінності від опублікованого раніше фрагменту, а варіант заміни пісні для учасника на цьому етапі конкурсу не передбачено.

"Слухали, порівнювали. На думку наших експертів, пісня у поточному вигляді відрізняється від оприлюдненої у 2018 році несуттєво, зокрема текст та мелодія пісні є аналогічними. Варіант заміни пісні на цьому етапі конкурсу не передбачений, оскільки оргкомітетом розглядаються лише ті заявки, які були подані в строки, визначені Правилами національного відбору (з 14.12.2021 по 10.01.2022). У вказані строки LAUD подав лише одну заявку з однією піснею", - відповіли представники "UA: Суспільне".

Оргкомітет нацвідбору не знайшов суттєвих змін у пісні співака з опублікованої у 2018 році версій треку. Фото: Анастасія Мантач/UA:Суспільне мовлення

Оргкомітет нацвідбору не знайшов суттєвих змін у пісні співака з опублікованої у 2018 році версій треку. Фото: Анастасія Мантач/UA:Суспільне мовлення

 Перевіряє "Суспільне" дату релізу пісень учасників чи це лише на совісті самих артистів?

- Компанія-підрядник «Френдс Про ТВ» опрацьовує та відбирає заявки на участь у Національному відборі відповідно до Правил національного відбору. Після формування шорт-листа "Суспільне" здійснює додаткову перевірку наявної інформації та прав на пісню при укладанні договорів з учасниками. При цьому учасник несе відповідальність за достовірність наданої інформації та документів.

У схожій ситуації у 2019 році опинився і переможець «Євробачення» Дункан Лоуренс, чия пісня грала YouTube за кілька років до фіналу. Чи це означало, що "Суспільне" могло прийняти рішення на користь LAUD, але не захотіло?

"Щодо міжнародних правил, то раніше було обмеження саме на комерційні релізи, але з 2022 року ця умова теж змінилася: поняття комерційного релізу вилучено, тож акцент більше не робиться саме на комерційну складову оприлюднення, а забороняється будь-який випуск пісні до 01.09.2021. Відповідно до правил міжнародного конкурсу національний відбір організовується під виключну відповідальність відповідного мовника-учасника, який забезпечує виконання правил конкурсу. Натомість ситуація з Данканом Лоуренсом трапилася вже після завершення відбору, тож відповідне рішення ухвалювала Європейська мовна спілка як організатор міжнародного конкурсу", - сказано в заяві.

LAUD заявив про бажання виступити в інтервал-актах фіналу Нацвідбору. Ви розглядаєте такий варіант?

- Цей варіант поки що не розглядали.

Фінал Національного відбору на "Євробачення-2022" пройде 12 лютого у концертному залі Національного авіаційного університету Ведучою нацвідбору на головній сцені буде Маша Єфросиніна, а у грін-румі спілкуватися з учасниками довірили Тимуру Мірошниченку. Змагатимуться за право представити Україну на міжнародному конкурсі 8 виконавців-новачків: Alina Pash, Wellboy, Cloudless, Barleben, Michael Soul, Kalush Orchestra, Our Atlantic, ROXOLANA.

Цього року Національний відбір та саме "Євробачення" покаже "UA: Перший". Конкурс пройде в Турині 10, 12 та 14 травня.

Новини по темі: Євробачення Нацвідбір