Завантажити ще

Дискваліфікації не буде: "Суспільне" не знайшло порушень щодо поїздки Alina Pash до Криму у 2015 році

Дискваліфікації не буде:
Фото: instagram.com/suspilne.eurovision

"Суспільне" не дискваліфікуватиме Alina Pash з числа фіналістів Нацвідбору на "Євробачення-2022" через претензії у соцмережах на відвідування нею Криму в 2015 році. Після оголошення імен учасників та дискваліфікації LAUD шанувальники конкурсу наполягали на тому, щоб організатори перевірили виконавицю на факт порушення закону та правил українського Нацвідбору, а саме чи в'їжджала співачка на територію півострова з боку Росії. Проте жодних порушень з її боку організаторами конкурсу спільно з виробником Нацвідбору «Френдс Про ТВ» виявлено не було.

"Суспільний мовник не має доказів порушення фіналісткою Національного відбору на "Євробачення-2022" Alina Pash правил відбору. Відеоінтерв’ю Alina Pash, яке наразі у мережі наводиться як доказ порушення вимог Нацвідбору, не містить жодного факту, що підтверджує порушення фіналісткою правил перетину кордону України. "Суспільне" разом з виробником Нацвідбору «Френдс Про ТВ» опрацювало анкети, подані на участь у Національному відборі, на їхню відповідність вимогам, передбаченим Правилами Національного відбору. Учасниця Alina Pash надала гарантії, що не порушувала законодавства України і вимоги конкурсу: виступ у 2015 році відбувався на приватному заході українців у Криму, а перетин кордону був з боку України", - сказано у коментарі представників "Суспільного.

У заяві мовник додав, що здійснює перевірку порушення учасниками правил Нацвідбору виключно з відкритих джерел та на основі отриманих від учасників гарантій.

Історія питання

2019 року в інтерв'ю "Світському життю" Alina Pash підтвердила, що відвідувала Москву і навіть сфотографувалася на тлі стін Кремля у футболці з написом "Київ", а також їздила до Криму на приватний захід українців, а не з гастролями. Артистка додала, що тоді ще не була публічною персоною й не замислювалася про наслідки. Але у разі порушення законодавства України готова відповідати за свої вчинки як громадянин, а не як медійна персона.

Alina Pash 28 років. Раніше працювала на бек-вокалі у Ірини Білик та гурту "Скай", а також проходила кастинг у групу Наталії Могилевської REAL О, брала участь у шостому сезоні шоу "Х-фактор", де посіла 3-е місце. У 2018-му розпочала сольну кар'єру, презентувавши сингл Bitanga. У 2019-му перемогла у номінації "Найкращий хіт у жанрі хіп-хоп" музичної премії YUNA, а у січні 2022-го отримала нагороду Music Moves Europe Awards.