Завантажити ще

Регіна Тодоренко образила дівчину, яка два роки допомагала їй писати книгу: авторові нічого не заплатили

Регіна Тодоренко образила дівчину, яка два роки допомагала їй писати книгу: авторові нічого не заплатили
Фото: instagram.com/reginatodorenko

Українська співачка та телеведуча Регіна Тодоренко потрапила до чергового скандалу. Їй пред'являє претензії письменниця з Санкт-Петербурга, яка два роки допомагала артистці працювати над дитячою книгою, а потім "літературному негру" заявили, що її послуг не потребують і нічого не заплатили. Про це 18 січня пише " КП-Петербург ".

Все почалося у грудні 2019 року, коли Тодоренко дала інтерв'ю Ксенії Собчак, де розповіла про бажання написати дитячу книгу. На ідею відреагувала петербурзька письменниця-початківець Дарина Мішина.

– Мене дуже надихнула ця ідея, тому я сама зв'язалася з менеджером Регіни, запропонувала співпрацю, – розповіла Дарина виданню.

Менеджер Регіни попросила письменницю надіслати на пошту приклад своїх робіт. За словами дівчини, "їм усе сподобалося", і менеджмент співачки організував сеанс відеозв'язку,

– На цьому дзвоні Регіна розповіла, чого саме хоче від книги. Мав вийти дитячий твір для подорожі. У центрі сюжету маленька Регіна, яка вирушає до Африки. Вона хотіла, щоб цю книгу дітки могли брати із собою у подорожі, – згадує Мішина.

Планувалося, що проект виллється в серію книг, кожна з яких буде присвячена якійсь країні. Каменем спотикання зненацька стало авторство, яке вказується на обкладинці.

- Регіна та її менеджер не хотіли, щоб я була вказана в авторах книги. Вони планували, що вона повністю належатиме їй. Хоча написання тексту, опрацювання та створення сюжету, героїв повністю лежали мені. Вона не повинна була написати і рядки. "Регіна стала б рекламною особою товару, тобто, умовно, зайнялася б розкруткою та роздачею автографів", - пояснює дівчина.

На таке письменниця погодилася не одразу. Під час особистої зустрічі з телеведучою вона запропонувала три варіанти співпраці.

– Проблема також виникла через суму гонорару. Тоді я запропонувала все ж таки вказати мене в авторах і віддати 1-3% від доходу. Мені багато й не треба було. Головне - випустити свій текст у світ. Вони відмовили. Другий варіант – 800 тисяч рублів (220-240 тис. грн, – прим.авт.), відсутність мого імені на обкладинці, але зі збереженням авторських прав. Але річ у тому, що вони ще й хотіли, щоб я віддала усі свої права на текст. Тоді я стала б просто її "літературним рабом", як у результаті і виявилося. За це я попросила 1.5 мільйона рублів. Їхня сума не влаштувала, - розповідає Дарина.

Прийти до остаточного рішення так і не вдалося, але робота над проектом продовжувалась. Щоправда, недовго. Весною 2020 року навколо телеведучої вибухнув скандал через необережні висловлювання про сімейне насильство.

- На той момент Регіна та її менеджер розірвали з нами будь-які зв'язки. Вони ніяк не реагували на повідомлення та дзвінки. Проект зупинився. Пізніше вони самі мені написали, що все вирішилося і можна продовжувати, - ділиться Дарина.

Роботу продовжили. Регіна також хотіла випустити аудіокнигу за цією казкою, навіть обіцяла запросити на озвучку своїх друзів, серед яких були Філіп Кіркоров та Антон Птушкін. Спеціально під них письменник із Петербурга розробляла героїв.

- Дарино, мені дуже сподобалися посилання на інші казки та мультики. Мені дуже подобається використання таких оборотів, - коментувала Регіна Тодоренко процес роботи (запис є у розпорядженні "КП").

Повільно, але вірно все йшло до випуску книги. У світ робота мала вийти навесні 2022 року.

- У мене навіть є вже готовий розділ, але тут я отримую несподіване повідомлення від менеджера Регіни, - обурено каже Дарина.

Фото: spb.kp.ru

Фото: spb.kp.ru

"Дякую вам велике за приділену увагу до нашого проекту. На даному етапі ми не готові піти в нього далі з вами. На жаль", - написала дівчині менеджер Тодоренко.

Така новина збентежила письменницю, адже між ними навіть не було договору. Спочатку Регіна довго відкладала підписання, а саме зараз він був на стадії розробки.

- Ми ось-ось мали укласти договір, а тут таке... Я, звичайно, шалено засмутилася, думала, що вони вирішили просто відмовитися від цієї ідеї. Але сьогодні в соцмережах Регіни я побачила, що вона все ж таки працює над книгою. Я боюся, що її основою стане моя ідея та мої герої, адже я їй віддавала всі свої напрацювання, – зітхає Дарина.

Фото
Фото
18 Сiчня20:23

З ПЕРШИХ ВУСТ

"Ми просто обрали інших авторів"

Ніна Пономарьова, піар-менеджер Регіни Тодоренко:

- Ми справді знайомі із цими дівчатами. Тільки річ у тому, що жодного договору ми з ними не мали. Вони були лише претендентами на авторів проекту. Зрештою, ми вибрали інших людей. От і все. Сама ідея належить Регіні. Дівчата можуть не переживати, що ми використовуємо їхній текст, склад або ілюстрації. Цього не станеться.

Пономарьова заперечує співпрацю з Мішиною і не вважає, що менеджмент Тодоренко мав їх попередити, що вони "беруть участь у тендері". Піар-менеджер стверджує, що нічого нікому не обіцяли.

- У цієї дівчини жодних претензій до Регіні не може бути. Ми вже три роки займаємось підготовкою проекту. Отож і вирішили організувати тендер на участь у ньому. У нас було багато претендентів серед авторів та ілюстраторів, але хтось виявився гіршим, хтось кращим. У підсумку ми уклали договір з однією з команд, з нею і продовжуємо роботу, - розповіла вона.

ДОВІДКА

Регіні Тодоренко 31 рік. Вона народилася в Одесі, останні кілька років живе у Москві та будує кар'єру в Росії. Стала відома у 2010-му як учасниця українського гурту "Real O". Була однією з телеведучих тревел-шоу "Орел та решка". З жовтня 2018 року телеведуча полягає в офіційному шлюбі з російським співаком Владом Топаловим. Подружжя виховує трирічного сина Мишка. Для Тодоренка це перший шлюб.