21 сiчня
Завантажити ще

Організатори заявили, що представники Будинку вчених були присутні на вечірці блогера Заліско

Організатори заявили, що представники Будинку вчених були присутні на вечірці блогера Заліско
Фото: instagram.com/o_zalisko

В агентстві Mopis Events, яке організовувало у Будинку вчених вечірку блогера Олександра Заліско, прокоментували скандал. Відео з вибаченнями з'явилося в Інстаграмі святкової агенції. "КП в Україні" розшифрувала заяву, нижче наводимо цитати.

Про смерть директора Будинку вчених

- Вітання. Мене звуть Аліса та з боку агенції, яка займалася організацією дня народження Олександра Заліско, я хочу дати коментар. Ми досить довго мовчали, але те, що відбувається зараз, виходить за межі розуміння людяності та адекватності. Сьогодні сталася трагедія, сьогодні помер директор Будинку вчених [відео оприлюднили 3 грудня] Роман Ілліч. Ми щиро висловлюємо співчуття сім'ї загиблого. Це дуже страшна подія, яка мала б спонукати багатьох людей замислитися над своїми думками, над своїми діями та над словами, які ми вживаємо. Натомість цілий день звучать звинувачення, погрози смерті імениннику. Так більше не може продовжуватися. Ми маємо з вами це припинити.

Про вибір дати

– Насамперед я хочу прокоментувати дату святкування. Нам дуже шкода, соромно та сумно, що дата святкування співпала з такою трагічною для України подією. Ми, іменинник, гості вибачилися і дуже шкодуємо, що все сталося таким чином. При цьому хочемо зазначити, що в процесі підготовки жодним чином нікого з організаторів, гостей, учасників не попередили про те, що в цю дату заборонені розважальні заходи, святкові заходи, не попередили навіть у формі якогось попередження чи коментаря, що ця дата є якоюсь неприпустимою для святкування, у тому числі не було таких попереджень та від локації.

Про БДСМ-тематику

- Другий мій коментар стосуватиметься тематики святкування. У ЗМІ дуже голосно розповідають про те, що це була БДСМ-вечірка. Насправді вона такою не була жодним чином. Оскільки у Будинку вчених у минулому було казино, тематикою заходу був Бродвей. То був шоу-бар.

Про кількість гостей

- Третій коментар щодо кількості гостей. ЗМІ дуже голосно розповідають про те, що захід перетворився на масштабний, за участю понад сто гостей, хоча насправді було 45 учасників. Це кількість, яку ми попередньо обговорювали з адміністрацією при бронюванні локації. Це аж ніяк не знімає з нас відповідальності. Ми ще раз просимо вибачення, усвідомлюємо свою провину.

Про співпрацю з адміністрацією Будинку вчених

- Ще один коментар – щодо комунікацій із Будинком вчених. При підготовці заходу Будинок вчених попросив ту інформацію, яку він просить щоразу при підготовці будь-якого заходу. Інформація щодо кількості гостей, часу святкування, часу монтажу, того, як використовуватиметься приміщення. Тому звинувачувати адміністрацію Будинку вчених абсолютно недоречно і не можна. Вони виконали свою роботу і здали приміщення в оренду ідентично так само, як вони це роблять щоразу, як вони це робили сотні разів до заходу 27 числа.

При цьому, беручи до уваги ту інформацію, яка дуже голосно звучить у ЗМІ та соціальних мережах, ми повинні зробити акцент і наголосити, що представники будинку вчених знали про формат святкування, яка буде тематика та концепція заходу, скільки представників будуть присутні на монтажі, вони бачили декорації, вони бачили масштаб дійства, яке відбуватиметься, та були присутніми під час самого заходу.

Але все висловлене ніяк не скасовує того, що святкування справді було недоречним. Нам соромно, що ми зачепили почуття українців, і ми просимо вибачення, - зазначили в агенції, - вибачилися в агентстві.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Mopis Events (@mopis_events)

Історія питання

Український блогер Олександр Заліско (1,1 мільйона передплатників в Інстаграмі) відсвяткував своє 29-річчя 27 листопада у День пам'яті жертв Голодомору. Блогер влаштував вечірку у львівському Будинку вчених. На свято прийшли відомі блогери Наталі Литвин (1 мільйон передплатників), Таня Самбурська (1,5 мільйона), Валерія Юрченко (1,3 мільйона) та Саша Пустовіт (1,9 мільйона). В якості провідного заходу виступив країнський шоумен та стендапер Володимир Остапчук. Останній оприлюднив в Інстаграм фото з вечірки за підписом "голодна туса блогерів". Передплатники зробили висновок, що це глузування з жертв Голодомору. Після критики в соціальних мережах Остапчук вибачився.

3 грудня у будівлі Львівської міськради помер голова Будинку вчених Роман Славітіч. Йому стало погано у мерії, де він чекав зустрічі з першим заступником міського голови Андрієм Москаленком. Невідомо, чи збирався Москаленко обговорити зі Славутичем скандальну вечірку.

Зліско припустив, що померлий Роман Славутич не витримав звинувачень, які йому висунули після вечірки. Увечері 3 грудня у соціальних мережах блогера Заліско повідомили, що його забрала швидка допомога. У молодої людини підвищився тиск. 4 грудня всі блогери, які взяли участь у вечірці, в черговий раз принесли свої вибачення.