Завантажити ще

Помер народний артист України Мар'ян Гаденко – друг Іво Бобула, підполковник міліції

Помер народний артист України Мар'ян Гаденко – друг Іво Бобула, підполковник міліції
Фото: Melnikov vn\ru.wikipedia.org

Український композитор і співак, народний артист України Мар'ян Гаденко раптово помер 3 грудня. Йому було 66 років. Причиною смерті називають серцевий напад. Про смерть артиста повідомила прес-служба Чернівецької обласної ради.

"Він пішов, залишивши величезну спадщину для нашої культури. Його постать назавжди залишиться в наших серцях, а його творчість продовжуватиметься, прославляючи всю Україну загалом і Буковинський край зокрема", – зазначається у повідомленні.

Також про смерть майстра повідомляють його друзі та колеги у Фейсбуці.

"Сьогодні відійшов у вічність мій товариш, побратим, композитор, співак, народний артист України Мар'ян Гаденко", – написав співак Іво Бобул, який товаришував із Гаденком.

Глибокі співчуття висловили й інші колеги Мар'яна, серед яких Віктор Павлік, Павло Зібров, Катерина Бужинська та інші.

Мар'ян Ілліч Гаденко народився 15 вересня 1955 року у місті Сторожинець на Буковині.

Під час служби в органах внутрішніх справ закінчив 1982 року Чернівецький державний університет, здобув спеціальність економіста. Гаденко 27 років служив у внутрішніх військах України. На пенсію пішов з посади заступника командувача внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України у званні полковника міліції. Десять років - протягом 1988-1998 років - служив у Львові на посаді начальника відділу боротьби з організованою злочинністю на Львівській залізниці.

Мар'ян Гаденко випустив 7 аудіоальбомів та компакт-дисків: "Звездопад", "Звездопад-1", "Звездопад-3", "Песенный источник", "Судьба", "Моя песня - моя судьба", "Из отчего колодца". Останній присвячено пам'яті його сина Володимира, який трагічно загинув 13 травня 2007 року.

У 1997 році співак отримав звання заслуженого артиста України, у 1999-му – звання народного артиста України, у 2006-му – орден "За заслуги" III ступеня, у 2015-му – орден "За заслуги" II ступеня.

Гаденко – автор багатьох відомих українських пісень. Був засновником низки музичних фестивалів - "Доля", "Осіннє рандеву", "Прем'єра пісні" та ін. Також Мар'ян вів телепередачі та був головою журі багатьох всеукраїнських пісенних конкурсів.