Завантажити ще

"Аннетт" та "Французький вісник" увійшли до списку найкращих фільмів 2021 року

Фото: Кадр із фільму "Французький вісник"

Французький кіножурнал Les Cahiers du Cinema склав рейтинг десяти найкращих фільмів 2021 року. Список кіноробіт був опублікований у Твіттері Les Cahiers du Cinema.

Очолила рейтинг кіноробота американського режисера Келлі Райхардт "Перша корова", яка розповідає історію про Кукі та Лю, які створюють кулінарний бізнес за допомогою корови місцевого багатія: вночі вони таємно видоюють з неї молоко, щоб зранку приготувати та продати пончики. Головні ролі у картині виконали Джон Магара, відомий за фільмами "Не зникай" та "Відважна", і Оріон Лі, який зіграв у "Ви помрете або ми повернемо вам гроші", "Катакомби".

На другому місці опинився фільм французького режисера Леоса Каракса "Аннетт" з Маріон Котійяр ("Життя в рожевому кольорі", "Союзники", "Таксі") та зіркою "Дома Гуччі" Адамом Драйвером у головних ролях. Картина розповідає історію зіркової пари - стендап-коміка Генрі й співачки Енн. Після численних гастролей вони починають помічати, що їхні стосунки погіршилися, проте незабаром у них з'являється дитина – Аннетт. Але життя сім'ї різко змінюється після смерті Енн. Фільм "Аннетт" відкривав Канський кінофестиваль 2021 року, а також виграв у номінації "Кращий режисер".

Третє місце дісталося картині "Пам'ять" тайського режисера Апічатпонга Вірасетакула. Головну роль у картині зіграла зірка "Хронік Нарнії" Тільда Суінтон. За сюжетом її героїня Джессіка приїжджає до Колумбії, щоб доглядати хвору сестру, яка перебуває у стані сну. Однак Джессіка починає помічати, що її переслідує дивний звук. Намагаючись дізнатися про його походження вона "втрачає зв'язок з реальністю". На Каннському кінофестивалі 2021 року картина отримала "Приз журі".

Повний список найкращих фільмів за версією Les Cahiers du Cinema:

1. "Перша корова", Келлі Райхардт

2. "Аннетт", Леос Каракс

3. "Пам'ять", Апітчатпон Вірасетакул

4. "Сядь за кермо моєї машини", Рюсуке Хамагуті

5. "Суперзірка", Брюно Дюмон

6. "Французький вісник", Уес Андерсон

7. "На абордаж!", Гійом Брак

8. "Дівчина і павук", Рамон та Сільван Цюрхер

9. "Холодний розрахунок", Пол Шредер

10. "Спокуса", Пол Верховен

До списку також потрапили картини, які вийшли у французький прокат за останні 12 місяців, тому в рейтингу можна зустріти кінороботи, показані ще у 2020 році.

Французький кіножурнал Les Cahiers du Cinema було засновано у 1951 році. Вважається одним із найпрестижніших журналів про кіно у світі.

Новини по темі: Кіно