Завантажити ще

Юлія Меньшова, Віра Алентова, Клара Новікова та Олег Меньшиков проводили в останню путь Валерія Гаркаліна

Юлія Меньшова, Віра Алентова, Клара Новікова та Олег Меньшиков проводили в останню путь Валерія Гаркаліна
Фото: Михайло ФРОЛОВ\kp.ru

У Москві колеги по сцені та шанувальники попрощалися з російським актором Валерієм Гаркаліним, який помер від ускладнень коронавірусної хвороби. Про це 23 листопада повідомляє КП.

До труни підходили колеги та шанувальники Валерія Гаркаліна. Вони несли квіти. Серед перших прийшов попрощатися із товаришем Олег Меньшиков. На сцені сиділи рідні Валерія Борисовича, у першому ряду – його дочка Ніка Гаркаліна та її чоловік артист Павло Акімкін. До них підходили один за одним актори та висловлювали свої співчуття: Юлія Меньшова та її чоловік Ігор Гордін, Віра Алентова, Ігор Золотовицький, Юлія Пересільд, Ігор Угольников, Валерій Барінов, Ольга Прокоф'єва, Данило Співаковський, Стас Намін, Клара Нові інші.

Валерій Гаркаліна мав унікальний талант – він умів радіти успіхам інших, і його згадували з вдячністю. Говорили про його особливе, легке ставлення до життя. Ольга Прокоф'єва, яка нещодавно вилікувалася від ковіда, телефонувала Валерію Гаркаліну, коли він до лікарні вступив.

- Він був життєрадісний і налаштований на одужання. Тому у всіх була надія, що він видерся. Він був доброю, найніжнішою людиною, - згадувала Прокоф'єва.

Його дуже любили студенти – він ніколи не був у тому віці, що записаний у його паспорті. «Валерій Гаркалін – це місиво справжнього акторського таланту. Щастя, хто бачив його на сцені», – сказав Ігор Золотовицький.

- Валера був дуже близький до нашої родини, хоча зустрічалися ми рідко, - підійшла до мікрофону народна артистка Росії Віра Алентова, яка цього літа втратила чоловіка – режисера Володимира Меньшова. – За ці дні, що не стало Валери, багато хто згадував його, писали коментарі в соцмережах. Я не прочитала жодного негативного коментаря. Ніхто про нього не сказав погано. Він був напрочуд доброзичливою і відкритою людиною, що рідко в нашому середовищі. При цьому Валера був дуже розумним, дотепним, а який акторський талант! Він прожив гарне життя. У нього в житті була Катенька (дружина Валерія Гаркаліна). Катенька, яка насправді віддала йому своє життя. У них вийшла чудова родина, прекрасна дочка Ніка, онуки… Валера був затребуваним актором, він був прекрасний у всіх жанрах і встиг скуштувати радість кохання публіки.

Клара Новікова навчалася у Валерія Гаркаліна на одному курсі. Прийшли вони в ГІТІС вже дорослими людьми, і з такою шаленством навчалися, так їм хотілося репетирувати.

- Валера кинувся на всю цю радість творчості вже будучи артистом, він уже грав у театрі-студії «Людина» та в театрі «Люди та ляльки». Проте яким він був божевільним студентом. Ми, всі студентки-дівчата, знали, що в нього є Катя, але не було жодної дівчинки, яка не хотіла б отримати його увагу. У навчальному етюді я грала собачку, а він – кобеля. Я була щаслива. Валера був завжди дитиною. Темперамент у нього був божевільний. А який дзвінкий сміх! Коли закінчили інститут, ми збиралися курсом. На жаль, наш курс щороку ставав дедалі меншим. Але без Валери я не представлю наші зустрічі. Він був заводилою, приголомшливим артистом. Валеро, я тебе ніколи не забуду. У тебе тепер там нагорі хороша компанія, але в тебе і тут хороша компанія, яка тебе пам'ятатиме і любитиме завжди, - розповіла Клара Новікова.

Громадянська панахида закінчилася традиційними оплесками – так заведено прощатися з артистом. Валерія Гаркаліна поховали на Міуському цвинтарі в Москві, поряд із дружиною, яка померла у 2009 році від онкології.