Завантажити ще

Принц Гаррі заявив, що "Мегзит" - женоненависницький термін

Принц Гаррі заявив, що
Фото: REUTERS/Ендрю Келлі.

Британський принц Гаррі висловився проти терміну Megxit/Мегзит, яким ЗМІ характеризують відмову герцогів Сассекських від повноважень старших членів королівської родини з наступним переїздом до США. Гаррі запевняє, що це "женоненависницький термін". Гаррі висловився під час панельної дискусії під назвою The Internet Lie Machine ("Інтернет-машина брехні"), організованої журналом Wired.

- Можливо, люди знають про це, можливо, ні, але термін "Мегзит" був або залишається мізогінним, його вигадав троль, а журналісти королівського пулу "роздули", і він ріс, і ріс, і ріс, і зрештою закріпився у медіа. Але все почалося з цього троля, – сказав 37-річний мешканець Каліфорнії.

"Megxit" почали використовувати користувачі соцмереж та журналісти через кілька годин після того, як Гаррі та його дружина Меган Маркл оголосили, що складають повноваження. Користувачі порівняли їхній вчинок із Брекситом – виходом Великобританії з ЄС. Однак Гаррі припустив, що слово було створене раніше, як частина онлайн-хейту та дезінформації, яку він назвав "глобальною гуманітарною кризою".

– Інтернет визначається ненавистю, поділом та брехнею, і це не може бути правдою, – сказав герцог Сассекський.

Принц Гаррі підкреслив, що продовжуватиме засуджувати британську пресу, а також Інтернет-тролів, оскільки втратив свою матір принцесу Діану через атаку ЗМІ. Вона загинула в автокатастрофі в Парижі, Гаррі звинувачує в цьому пильну увагу папараці.

- Я дуже добре знаю цю історію. Я втратив матір через це загальне медійне сказ, одержимість. Я докладу всіх зусиль, щоб не допустити того ж щодо матері моїх дітей, - заявив принц. - Я не в соціальних мережах, ми не в соціальних мережах – і доти, доки все не зміниться, це буде так.

За словами принца Гаррі, з цієї причини вони з герцогинею Сассекською підтримали кампанію проти хейту в соціальних мережах, що впливає на здоров'я мента. За словами герцога Сассекського, дезінформація у медіа – "глобальна гуманітарна криза".