19 сiчня
Завантажити ще

5 фільмів і 5 серіалів для тих, кому сподобалася «Гра в кальмара»

5 фільмів і 5 серіалів для тих, кому сподобалася «Гра в кальмара»
Фото: кадр із серіалу «Гра в кальмара»

Весь світ несподівано збожеволів на південнокорейському серіалі на платформі Netfix «Гра в кальмара». Прем'єра відбулася 17 вересня, і стрічка дуже швидко очолила топ-10 найбільш переглядаються серіалів цієї стрімінговой платформи в 90 країнах.

Сюжет у «Ігри в кальмара» досить простий, при цьому досить жорстокий і... іронічний.

Головний герой серіалу Сонг Джі-гун по вуха в боргах у місцевої мафії. Віддавати йому нічим, бандити вже загрожують його продати на органи, до того ж хворіє мати, у дочки день народження. Гроші Сонг Джі-гун вважає за краще не заробляти, а грає на кінних перегонах - і, звичайно, в основному програє.

Одного разу йому попадається незнайомець і пропонує зіграти на гроші. Від відчаю чоловік погоджується і виявляється на таємній базі якогось занедбаного острова. Крім нього там ще чоловік 455 - всі різні: від юної біженки з Північної Кореї, божевільного старого до ігромана і шахрая. Об'єднує їх лише одне: їм усім потрібні гроші, і вони зважилися зіграти.

Умови досить прості: всі грають в дитячі ігри, на кону великий куш. Одне «але» - той, хто програє - вмирає. Хто відмовляється грати - теж. А глядачеві тільки і залишається, що гадати, хто з героїв помре наступним. І як буде змінюватися мораль інших учасників, чи залишиться в них щось людське? І мабуть, гостросюжетність серіалу саме в цьому - в тому, який вибір зроблять люди в непередбачуваних і смертельних умовах гри на виживання.

Несподівано користувачі ТікТока рознесли серіал по шматочках, в кілька разів збільшивши його популярність. Є навіть українські ролики, в яких користувачі - любителі теорій змови - показують, що на гривнях точно такі ж загадкові значки, як на масках, що закривають обличчя організаторів ігор.

Загалом, якщо ви ще не дивилися, то рекомендуємо ознайомитися з ним на прийдешніх довгих вихідних. А якщо дивилися і сподобався, то ось ще кілька схожих, не менше гостросюжетних фільмів і серіалів - про соціальні експерименти в замкнутих просторах. До речі, багатьма улюблена франшиза «Пила» теж цілком підходить під опис.

ФІЛЬМИ

Королівська битва

Японія, 2000.

Так як режисер «Ігри в кальмара», за його словами, надихався при створенні в тому числі і мангою (японськими коміксами) «Королівська битва», почнемо з неї. Епопею в 15 томів екранізували 2000 року

Через економічну кризу багато школярі стали бойкотувати школу. У відповідь уряд випускає «освітній» проект, в якій підлітків примушують брати участь, погрожуючи автоматами. 42 старшокласника виявляються на безлюдному острові, в незрозумілих металевих нашийниках. Учитель пояснює їм правила «Королівської гри» - протягом трьох днів школярі повинні будуть вбивати один одного, всім, що попадеться під руку. У підсумку повинен залишитися лише один переможець. Якщо протягом трьох днів переможець не визначиться, вибухнуть всі нашийники. А ще вони вибухають при спробі їх зняти або увійти в заборонену зону.

Голодні ігри

США, 2012

Теж футуристичне майбутнє. Кожен з 12 дистриктів - районів держави - щорічно повинні надати по два учасники-підлітка для т.зв. «Голодних ігор» - жорстоких змагань, які влаштовуються урядом в якості покарання за бунт, який стався багато років тому. За правилами завдання учасників хитрістю і підручними способами усунути (вбити) всіх, переможець залишається один і стає недоторканним назавжди.
Але з покарання з часом ця гра на виживання перетворилася в масштабне розважальне шоу, яка дивиться вся країна. А в багатьох дистриктах багато спеціально до них готуються.

Але 12 дистрикт бідний і учасникам - 15-річної Китнисс і закоханому в неї Піту - мимоволі доведеться брати участь в грі, де вони повинні стати смертельними ворогами.

Ось тільки цього разу на Іграх все піде не так, як було задумано організаторами.

Платформа, 2019

Іспанія

Учасники якогось таємничого експерименту виявляються в багатоярусному приміщенні, на кожному рівні - по дві людини. У підлозі і на стелі кожного з ярусів отвір, що зв'язує всі рівні одним загальним колодязем.

Кожен день з цього отвору опускається платформа з їжею. Починає вона свій рух зверху, продуктів на ній досить, щоб не померли з голоду всі учасники. Однак трапляється, що до нижніх ярусів їжа не доходить, тому що мешканці верхніх поверхів не замислюються про те, чи вистачить тим, хто на нижніх. І голодуючі люди здійснюють самогубство або і зовсім стають канібалами.

Розплата не за горами - щомісяця поселенці змінюються поверхами, і історія повторюється знову. І найважливіше, що цікавить творців фільму - що ж має врешті-решт трапиться, щоб хтось обмежив свої апетити і поступився зручностями заради порятунку життів незнайомих людей

експеримент

Німеччина, 2000.

Колишній журналіст, а нині підробляє таксистом Тарек побачив в газеті оголошення. Пропонували солідну грошову винагороду за участь в психологічному експерименті. Треба було зображати тюремне співтовариство. Тарек погоджується, як заради грошей, так і заради можливості написати цікавий репортаж.

Всього погодилося 20 осіб. Їх поділили на «ув'язнених» (12 осіб, куди потрапив і Тарек) і «тюремників» (8 осіб). Завдання наглядачів - домагатися від укладених дотримання тюремного режиму. Здавалося, будете ви ходити за правилами і все пройде мирно. Але Тарек відразу ж почав провокувати тюремників порушенням дисципліни. І ті були змушені вживати заходів. І в якийсь момент все виходить з-під контролю. Наглядачі щосили користуються владою, принижуючи арештантів, а ті в свою чергу, не витримуючи знущань, готують бунт.

На Youtube є фільм повністю. А також є американський ремейк 2010 року.

куб

Канада, 1997.

Шість абсолютно незнайомих між собою людей незрозуміло як виявляються в дивному лабіринті з безлічі кімнат-кубів. Відрізняються ці кімнати лише кольором і наявністю смертельних пасток. Незнайомцям потрібно знайти вихід, перш, ніж вони загинуть в цих пастках або від голоду. Буквально відразу ж гине один з них. Щоб вибратися, іншим учасникам дивного експерименту доведеться діяти спільними зусиллями. А ще розгадати таємницю походження цього Куба. Хто його створив - Бог? І чи можна знайти вихід за допомогою математичних розрахунків?

СЕРІАЛИ

Аліса в Прикордоння

Японія, 2020 (поки знято 2 сезону), Netflix

Головний герой - Рёхей Арісу - безробітний наркоман. Після чергової сварки з батьком і братом, він іде з дому. Як завжди, зустрічається з двома такими ж нікчемними приятелями - один безробітний, другий прогульник. Трійця бачить в небі салют і... виявляється в паралельній реальності. У безлюдному Токіо вони змушені брати участь в жорстоких іграх на виживання. Успішно проходиш гру - отримуєш візу на виживання. Але лише на кілька днів - а потім все по новій. Смерть чекає тих, хто програв, як і тих, хто не захоче продовжувати візи такою ціною.

3%

Бразилія, 2016-2020 (4 сезони), Netflix

Серіал про майбутнє, в якому всього лише два класи: багаті і бідні. При цьому потрапляєш ти на одну, або на іншу сторону вирішує зовсім не твоя сім'я, а спеціальний відбір під назвою «Процес». Його проходить кожна людина по досягненню 20 років. І право на безтурботне і багате життя отримують лише 3% від усіх, що проходять відбір.

Це своєрідний погляд бразильського кіно на проблеми фавел. Незважаючи на те, що серіал - фантастична антиутопія, він відображає реальні труднощі будинків. Випробування, до речі, на відміну від вищезгаданих фільмів і серіалів, тут в основному психологічні. При цьому багато розмов про рівність, суспільстві і т.п.

Гра на виживання

Росія, 2020 (1 сезон)

Звичайне назва для звичайного реаліті-шоу типу «Останнього героя» тільки в сибірській тайзі (знімалася, до речі, на Кавказі). 16 учасників відправляються в дику природу, щоб поборотися за приз в мільйон євро. Їх завдання - пройти маршрут без їжі, речей і зв'язку. Хто дійде до кінця - той і переміг. Але в якийсь момент звичайне ТБ-шоу перетворюється дійсно в небезпечну гру. І головний приз вже не гроші, а життя.

Серіал заслужив в основному позитивні відгуки, чим сприяла і акторська гра, і постійні несподівані повороти сюжету і навіть те, що пройшлися по національним особливостям - ментам-садистів, уркам-алкашам і ін. «Спеціалітети» місцевих глибинок. Особливо варто відзначити краси «сибірсько-кавзказской» природи.

Лост (Залишитися в живих)

США, 204-2010 рік (6 сезонів)

Якщо ви раптом, з якоїсь дивної причини не бачили серіал «Лост», вже вважається класикою, то саме час дізнатися про те, які містичні події відбувалися з персонажами серіалу, що вижили в авіакатастрофі і опинилися на тропічному безлюдному острові. Герої серіалу постійно піддаються дивним загрозам з боку загадкових істот - і звірів, і місцевих жителів, «Інших», які не відрізняються доброзичливістю. Містика, психологічна напруга, яскраві персонажі, багатогранні відносини між ними - ось те, що дозволило серіалу «Лост» так довго бити рекорди переглядів і отримати «Золотий глобус» у номінації «Найкращий драматичний серіал»

невідомі особи

Мексика, 2010 року (1 сезон)

Детективний трилер з елементами психологічної драми. Семеро незнайомців - мати-одиначка, колишній священнослужитель, красуня, лузер, військовий, фінансовий аналітик, який убив свою дружину, і божевільна, - виявляються в пустельному місті, куди їх доставили в несвідомому стані. Прийшовши до тями, люди виявляють, що за ними стежать камери безпеки, а, щоб вибратися звідси, треба вирішити своєрідну велику підтримку і заплутану головоломку. А заодно з'ясувати, що за організація закинула їх сюди.