Завантажити ще

У Держкіно спростували інформацію про заборону резонансного фільму "Зошит війни"

У Держкіно спростували інформацію про заборону резонансного фільму
Фото: кадр з відео

Інформація про те, що організації "Вавилон 13 Продакшн" відмовили у видачі прокатного посвідчення на документальний фільм "Зошит війни", є маніпуляцією. Про це повідомляється в прес-службі Держкіно.

За даними відомства, організація  отримала Державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільму "Зошит війни" для кінотеатрального, телевізійного, публічно-комерційного показу і домашнього відео, але - із зазначенням мови поширення: "озвучено українською мовою".

У Держкіно додали, що "Вавилон 13 Продакшн" просила дозвіл на прокат російською мовою, проте «така позиція не відповідає принципам функціонування української мови як державної». У зв'язку з цим Держкіно та Рада з питань підтримки кінематографа «не мали правових підстав для видачі прокатного посвідчення».

- Тобто ТОВ "Вавилон 13 Продакшн" має чинне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільму "Зошит війни" для всіх видів прав до 31.12.2091 року, що спростовує будь-які звинувачення в бік Держкіно в категоричній відмові видати прокатне посвідчення на цей фільм або наміри зірвати прокат стрічки у кінотеатрах, - наголосили у відомстві.

Для того щоб врегулювати питання видачі державного посвідчення на право розповсюдження фільмів із субтитрами, Держкіно підготувало законопроект, який передбачає внесення змін до п. 6 ст. 23 ЗУ "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

"Поширення в кіновидовищних закладах України документальних фільмів допускається без дублювання або озвучування державною мовою, але з субтитрами, виконаними державною мовою. Про надання дозволу на таке поширення повідомляється в державному посвідченні на право розповсюдження й демонстрування фільмів, виданому в установленому законом порядку", - йдеться в змінах, які пропонує затвердити Держкіно в законодавстві.

Що за фільм

Документальна стрічка "Зошит війни" знята на підставі відеозаписів українських військовослужбовців із зони АТО/ООС. У тому числі й тих, хто відправився добровільно в зону АТО/ООС.

"Глядач поринає в сюрреалістичну подорож на фронт війни з Росією - в химерний потойбічний світ, де панують закони, що відрізняються від звичайного світу. Інша поведінка, інші відносини, інший гумор. Герої прокидаються і засинають, радіють і плачуть, завжди відчувають, що їх запис може закінчитися у будь-який момент", - сказано в описі стрічки.

Творці фільму - ТОВ «Вавилон 13 Продакшн». Раніше вони звинуватили Держкіно у невидачі прокатного посвідчення.

Новини по темі: Кіно Держкіно