Завантажити ще

Директор "Міс Україна Всесвіт": Учасниці конкурсу вже не ті

Директор

Директор конкурсу "Міс Україна Всесвіт" Анна Філімонова поділилася власними спостереженнями за конкурсантками. У своєму Інстаграмі Філімонова опублікувала висновки, які зробила після проведення чотирьох етапів співбесід.

- Ще вісім років тому на питання: "Про що ти мрієш?" майже всі відповідали: "створити міцну сім'ю, стати мамою". Сьогодні пріоритет молодих жінок - не сім'я, а саморозвиток і реалізація, життя до душі! Їм важливо мати незалежність від чоловіків і навіть роботодавців, створити сильний особистий бренд, мати свій бізнес, зробити популярним ім'я, яке вони знають, як монетизувати, бути вільними і жити в різних країнах. Активні подорожі, гранти на навчання в престижних світових вузах, робота за кордоном - це все вже є в їх молоді роки. Без батьків, чоловіків. Їх цікавить міжнародна політика, психологія, проблеми екології, рак молочної залози або гендерна рівність. При цьому вони шалено невпевнені в собі, їм не вистачає внутрішньої опори. Це покоління Інстаграма, вони постійно порівнюють себе з іншими дівчатами і живуть в стресі, що є більш успішні, ніж вони, - вважає Філімонова.

Анна зазначила, що розмовляла з дівчатами віч-на-віч. На її думку, відповіді на питання "Чому ви прийшли на конкурс?" були чесними. Дівчата говорили, що хочуть зміцнити особистий бренд; стати впевненою в собі, отримавши титул; знайти підтримку інших людей; збільшити кількість підписників в Інстаграмі і багато заробляти; бути корисною світу і людям; піклуватися про планету; бути почутою.

- Чому ж, йдучи на поводу у махрових стереотипів 90-х, суспільство знецінює молодих красивих жінок досі? Засуджує конкурси? "Їм аби пройтися в купальнику перед чоловіками!", - кажуть про них, навздогін називаючи безмозкими і порожніми, меркантильними. І я чую це від дорослих і успішних жінок. Шкода, що вони не усвідомлюють, як сильно їх слова в них самих фонують болем. Поки жінки будуть вбивати морально одне одного - ми не будемо зростати і розвиватися, - впевнена директор конкурсу краси.

Анна Філімонова вважає, що у сучасних дівчат не так багато можливостей стати відомими.

- Давайте відверто: крім проекту "Холостяк", конкурсів краси та "Голосу Країни" у дівчат мало можливостей бути поміченими і заявити про себе. Їх світ жорстокий: у тебе або десятки тисяч фоловерів, або тебе немає! Тебе лайкають або ти не оцінена по достоїнству. В наші дні схвалення суспільством вимірюється лайками і переглядами. Кант говорив, що одне покоління виховує інше. Наше покоління любить засуджувати нове. Щоб отримати людей вільних від чужої думки, потрібно засунути стереотипи і сексизм по відношенню до молодих жінок глибше. Видихнути. Помилуватися ними. Вислухати. Запитати - чим допомогти? У них така сильна воля, вони складні, тривожні, але їх ідеї - це масштаб і чіткий план. Хто, як не вони, будуть міняти наш світ? - вважає Філімонова.

У зв'язку з цим директор конкурсу краси вважає, що у "Міс Україна Всесвіт" є місія: створити підтримуючий простір для молодих жінок, допомогти їх амбітним планам стати реальністю.

У липні в Україні вибухнув скандал після виходу програми "ТСН" каналу "1 + 1". У ЗМІ обговорювали, що організатори конкурсу "Міс Україна" не можуть вибрати 25 конкурсанток, оскільки важко знайти натуральних дівчат з бездоганною репутацією. У коментарі КП в Україні директор конкурсу Вероніка Щипцова спростувала проблеми з пошуками. Анна Філімонова, в свою чергу, сказала нам, що подібні висловлювання можуть викликати міжнародний скандал.