Завантажити ще

Актриса Олеся Жураківська: Закохуватися хочеться, а заміж – ні

Актриса Олеся Жураківська: Закохуватися хочеться, а заміж – ні
Фото: Фото: Григорій КОНСТАНТИНОВ

Олеся - просто дивовижна людина, здатна про все говорити з великою любов'ю. Хоча зізнається: іноді може бути імпульсивним. Ну, а як інакше? Тому й виходять у неї такі характерні образи, як Павлина у "Фортечній" або Ірина, власниця готелю на Житомирській трасі, у "Подорожниках".

"Грати в кохання з Довженком мені було комфортно"

- Олесю, зараз на Новому каналі йдуть "Подорожники". Що пам'ятатимете про цю роботу через роки?

- Цей серіал - моє кохання та біль, чесно вам скажу. Я вклала в цю історію величезну кількість своїх старань, зусиль, кохання. Матеріал справді дуже гарний, я б сказала, з м'яким, людяним, іронічним, тонким гумором. Гумором, який я приймаю та дуже люблю. А чому біль? Вважаю, що категорично неправильно обрано час для прем'єри та час перегляду о 22.00, коли половина сім'ї вже спить, а це сімейний серіал. Мені здається, я маю право про це сказати, бо це моє дітище.

Ми дуже довго його запускали, це було пов'язано з фінансуванням, не так просто запустити в нашій країні будь-який хороший проект. Запускали два з половиною роки, за цей час ми чекали, втрачали надію, знову її набували, змінювався кастинг, бо за цей час підростали серіальні діти… Але, мені здається, що в результаті у нас склався блискучий ансамбль – Слава Довженко, Ірма Вітовська, Віктор Андрієнко, Наталія Сумська, Клавдія Дрозд, Олександр Демченко.

- Про все ви завжди говорите з любов'ю! Читаючи ваш Інстаграм, мені здається, ви – з тих людей, які без кохання жити не можуть.

- Мій чудовий педагог Володимир Давидович Тарасенко в інституті часто казав: "Хлопці, ми завжди граємо про кохання". Мені тоді ця фраза була незрозумілою. Зараз я доросла жінка, є у мене досвід втрат, здобутків, радості, смутку, і я розумію, що все – про кохання. Цим і в житті намагаюсь керуватися. Може, не завжди виходить, бо я людина емоційна, імпульсивна, можу розсердитися, можу десь якесь слівце сказати. Але завжди думаю про те, що якщо я вже образила, то потрібно знайти в собі сили вибачитися, а якщо потрібно - і 10 разів попросити.

– Ви імпульсивна?

- Надзвичайно! Можливо, для актора це добре, бо нервова система – наш інструмент. І якщо він буде закаркалим, грубим - на ньому тонку складну мелодію не зіграти.

- У серіалі ви суперничаєте з Ірмою Вітовською. Яка з Ірми суперниця? Якби така раптом стала на вашому шляху?

- Не Ірма, а її героїня Сусанна. Ірма дуже гарна та чудова жінка. Напевно, теж боролася б. Не знаю, чи використовувала б такі інструменти, як моя Ірина, але за своє щастя боролася б точно.

- Який кіномуж із В'ячеслава Довженка?

- Слава, крім того, що блискучий артист, дуже велика людина, дуже добрий, справжній чоловік, надзвичайно дбайливий. І грати у кохання та родину зі Славою мені було комфортно. Мені було зрозуміло, як таку людину любити.

- Його герой Толік - такий собі підкаблучник. Вам такі чоловіки подобаються?

- Мені здається, персонаж, якого грає Славік, не підкаблучник. Він розуміє: якщо з цією жінкою почати конфліктувати - це програти, перетворити маленьку неприємність на величезну трагедію, що для сім'ї не завжди корисно. Тому він швидше грає мудрого чоловіка, який свою жінку приймає такою, якою вона є. Він дає їй пофонтанувати, і вони щасливі.

Олеся та її кіномуж В'ячеслав Довженко. Фото: Новий канал

"Мені хотілося, щоб Павлина була жива"

- Серіал "Фортечна", в якому ви граєте Павлину, продовжили на третій сезон. Чекаєте на зйомки?

– Чекати – це трошки ірраціональна штука. Намагаюся насолоджуватися прожитою миттю. Чекати просто так – це для мене дуже дивно. Я зраділа, що продовження буде. Але далі не простягаю цієї нитки через кожен день свого існування. Буде добре! Не буде - на все воля божа. Я живу зараз, зараз, а не в очікуванні чи жалю. Якщо весь час про щось думати та чекати, серце може луснути. Намагаюся філософськи ставитися до таких речей.

– Ваша Павлина на вас чимось схожа? Мені здається, в ній багато кохання, як і у вас самої.

- Уявіть, трапляється з людиною біда - одна, друга, третя... Він знає, що таке біль, озлобляється - і на що потім перетворюється його життя? Адже це ж жах! Життя знецінюється. Тому якщо засмучуюсь, то даю собі трохи заспокоїтися, подумати. Адже в результаті завжди все рухається на краще.

- Чи довго ви вчилися говірці для "Фортечної", бо так у вас виходить органічно?

- Актори – добрі спостерігачі. Я дуже люблю спостерігати людей. Ми торік об'їздили зі спектаклем 58 міст України – і я скрізь спостерігала за людьми. Тож мені було нескладно. Навіть коли над роллю працювала, розуміла, яку людину я перед собою бачу, хто вона з моєї колекції. Мої спостереження – це мій дорогоцінний ресурс. Мені хотілося, щоб Павлина була жива, щоб вона не була комічною, щоб була зворушлива.

- В одному зі своїх постів ви писали, що не одразу прив'язалися до Каті Ковальчук. Хоча за сюжетом саме ви якийсь її моральний порятунок.

- У нашій професії не так багато людей, які щиро бажають тобі успіху чи вболівають за результат. Іноді людям байдуже, що ти робиш і як. Багато людей, які зі мною працювали, знають, що я в усі вмикаюся, і вони до мене прислухаються, бо знають мене. А Катя мене не знала. І коли я почала активно намагатися її направити, щось підказати, вона раптом дуже холодно відсторонилася від мене. Не пам'ятаю вже точно, яку репліку вона сказала, щось із розряду "можна поговорю з режисером". Я настільки не очікувала, ніби на мене каченят холодної води вилили. Потім, коли ми розмовляли, вона мені сказала: "Ну, я ж не знала, яка ти". Катя - велика трудівниця, найталановитіша людина. Коли дивишся на цю 40-кілограму людину, думаєш: "Господи, де ж у тобі сил стільки? Мамочки рідні".

У "Фортечній" блискуче зіграла куховарку Павлину. Фото: Кадр із серіалу

"Я не можу всім подобатися…"

- У "Зважених та щасливих", будучи ведучою, ви худнули разом із учасниками. Тоді скинули 30 кг. Ви зараз собі такий подобаєтеся чи це продиктовано акторською професією?

- Я повернулася до тих обсягів, які я мав до схуднення, от і все. Але я така, якою є. Я ж не стала учасницею "Зважених…", я просто наслідувала рекомендації фахівців, спробувала якісь речі на собі. Але далі мій організм дуже люто чинив опір і намагався повернутися у свою нормальну кондицію. При цьому я ж не сиджу на одному місці, граю спектаклі, дуже багато рухаюся, їм здорову їжу, взагалі не їм солодке, але прикручувати гайки - для мене це дуже некомфортно.

Може, рано чи пізно щось в організмі зміниться, і я стану інший. Але головне в житті - приймати себе, не катувати. Якщо я буду роздратована, весь час невдоволена, постійно займається спиногризством, я нічого і людям дати не зможу. А я дуже серйозно до акторської професії належу і вважаю, що це місія, а не просто вийти покривлятися. Тому не ставлю в основу свою зовнішність. Та й у професії мені це допомагає швидше за все.

- Ніколи не говорили "не худий", бо мені потрібна саме така?

- Практично завжди. Коли підписую контракт, там написано, що я маю зберегтися така ж до кінця зйомок.

- Ви пішли худнути, бо самі собі вирішили чи це був пресинг з боку громадськості?

- Ніхто не може ніякого пресингу на мене надати! Мені теж можуть сказати: "Йди, купи собі тренажер, ти товста". Але це проблеми людей, які це кажуть. Якщо я комусь не подобаюсь – це не моя проблема. Я не можу всім подобатись, і це було б дивно. А комусь, навпаки, подобаюся, хтось дивиться на мене з таким обожненням, що іноді хочеться сказати: "Товариші, тримайте себе в руках".

Я не завжди була великою. Якоїсь миті змінився обмін речовин, є генетика, від якої нікуди не подітися. У мене в роду всі гарні, високі, всі великі, але не товсті. Видно, що ми всі одної крові.

- У серпні вся преса писала про ваше визнання про те, що ви, як і багато наших жінок, були жертвою домашнього насильства. Чому вирішили розкритися?

- Я говорю про це постійно. Коли вперше про це розповіла, то це був для мене вчинок. Коли тебе сприймають як людину успішну, сильну, начебто дуже соромно говорити, що тебе в сім'ї б'ють або принижують. Ми так виховувалися, що не можна виносити сміття з хати, нікому нічого не треба говорити, і в результаті вдома вбивають дітей та жінок. А все ж таки звикли показувати, яка ти успішна, як у тебе все круто і, не дай боже, показати, що ти слабка! Дуже важливо бути щирим. Іноді це складно, але дуже важливо.

– Ваша історія дуже складна. Ви розповідали, що чоловік був дуже ревнивим, з вами боялися репетирувати, і тому ви навіть пішли з театру. Як ви могли так жити?

- Тому я й пішла. Але все ж таки не відразу почалося. Коли ти людину любиш... У мене ж не споживчий контракт був: ось живу, мені подобається, і я пішла. Ти ж живеш із людиною, бо любиш. А коли любиш, дуже складно повірити, що людина, якій ти віддаєш своє тепло, любов, турботу, здатна тебе мучити, ти намагаєшся її виправдати. Потім тобі здається, що твоє кохання обов'язково його переламає, змінить. Але ж так не буває! Не зламається, не зміниться. Ви зустрічаєтеся з дорослими людьми, і, якщо щось недобре сталося, потрібно збиратися і йти. Це мій погляд.

- Ревнощі були всьому виною?

- Ревнощі надзвичайні. Просто патологічна, не контрольована, нічим не мотивована. Людина жила у своєму уявному світі, вигадала собі якісь приводи, щоб ревнувати. Я намагалася піти назустріч. Думала, якщо не хочеш так, робитиму так. Але хоч би скільки ти гнувся, тебе тільки ламають. Господь із ним, хай живе щасливо.

- Ви з ним спілкуєтеся?

- Не спілкуємось. Хоча мені вдалося зберегти з ним добрі людські стосунки. У ньому була маса хороших якостей, не просто так я в нього закохалася свого часу. І я рада, що в нас не залишилося ненависті, злості стосовно один одного. Потім він мені вже зізнався, що не міг з собою нічого вдіяти, не міг контролювати себе, страшенно страждав і мучився, але я все зробила правильно.

Олеся каже, що важливо любити і приймати себе такою, якою ти є. Фото: Інстаграм

"Можу півночі мотати пензлики для штори"

- Зараз ви більш розбірливі?

- Ну якось мені не хочеться заміж, не знаю чому. Можливо це наклало відбиток. Закохуватися хочеться, а заміж – ні. Чесно вам говорю.

- Часто закохуєтесь?

- Мені може подобатися людина, але щоб закохатися – ні, не часто.

- Зараз закохані?

- Так.

- У вас є коханий чоловік?

- Так.

- Хто він?

- Не скажу (посміхається). Гроші та любов люблять тишу.

- Що зараз вам допомагає пережити не найкращі часи у житті, які бувають у кожного?

- Думаю, як я люблю своїх близьких. Бували в моєму житті ситуації, коли мені не хотілося жити, і в такі моменти мене рятувало те, що я думала про своїх близьких, як вони страждатимуть, якщо зі мною щось станеться, як їм важко, коли вони бачать, як я мучаюся і страждаю. Ну – і давала собі трохи часу. Час завжди лікує, це правда.

– Це були серйозні проблеми?

- Це були надзвичайно серйозні проблеми, серйозні втрати, непоправні. Сум треба відпустити, поговорити про неї, поплакати, не треба придушувати в собі емоції. Дати собі час і потім думати про добрий.

- До кого ви йдете поплакатись?

- Іноді сама із собою, а іноді з близькими.

- А як ви любите розслаблятись?

- Якщо я маю кілька вільних днів, їду подорожувати. Чернігів дуже люблю, я там відпочиваю, це місце моєї сили, і як тільки є можливість, їду туди. Можу виїхати до Одеси – це зовсім інше задоволення. Люблю проводити час із сім'єю. Намагаюся змінювати рід діяльності. Дуже рідко буває, щоб я лягла – включила аудіокнигу та слухаю.

Я за першою освітою технолог швейного виробництва, і мені дійсно приносить задоволення, коли беру відріз тканини - і через кілька годин у мене висить готова річ. Шию, крою, моделюю. Потім дивлюся і думаю: "Магія, адже це був просто шматок тканини". Коли шию, ніби медитую. Люблю приготувати щось смачне. Насолоду з'їздити на дачу, яблук зірвати. Ось перед приїздом до вас давила сік.

Можу півночі мотати з шовку пензлика для штори. А іноді можу слухати серйозні книги про фізіологію мозку, які змушують зосередитись та думати. Залежно від того, що мені на той момент на душу ляже.

- Через роки ви так і не впізнали, хто подарував вам сережки із діамантами у букеті квітів?

- На жаль ні. Мені адміністратори потім говорили, що до театру, коли маю спектаклі, весь час приїжджав один і той самий чоловік. І був такий період, що після кожної вистави на мене на службовому вході чекав букет квітів. Може, то був він, не знаю. Я ось зараз кажу і думаю: "А чому я вирішила, що чоловік! Може, це не чоловік, може, тому людина соромилася здатися" (посміхається).

Якщо актриса має хоча б кілька вільних днів, вона відразу ж їде в подорожі. Фото: Інстаграм

ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ

"Планувався Тарас, а народилася Олеся"

- Ви якось зізналися, що ваша пристрасть - автомобілі та магазини, в яких безмежний вибір гайок, шурупчиків, шурупів, пилок, викруток і так далі. Правда?

- Так, навіть не знаю, як пояснити. Взагалі люблю робити. Нещодавно реставрувала старий-старий пуф, у якого ніжки лежали в одному місці, а каркас – в іншому. Я її повністю відновила. Обшила зеленим оксамитом, зробила каретну стяжку, відшліфувала, розписала. Я раніше за татом спостерігала, коли він щось майстрував, допомагала йому.

Я тепер уже думаю: "Чому тато чекав на сина Тараса!" (Усміхається). Можливо, від цього все. Планувався Тарас, а народилася Олеся. Я ж була бойова, з хлопцями дружила, по деревах стрибала, з татом попилити щось кохала.

Знаєте, правду кажуть, що улюблені завжди мають багато імен. Тато як тільки мене не називав - Тодосічка, Алевтинка, Парасочка, Мусичка... Але я завжди знала, що він звертається до мене, хоч би як він казав.

Олеся з Олегом Сенцовим та колегами після вистави. Фото: Інстаграм

БУЛО ДІЛО

"Коли щось відчуваєш, треба робити"

- У вас в Інстаграмі є веселе фото із Сенцовим. Яка історія цього знімка? Він приходив до вас на спектакль, як я розумію.

- Ой, це така історія, мабуть, плакатиму зараз. Це справді солодкий сон моїх останніх років. У мене є бажання, яке я вже 5 років загадую на день народження, сподіваюся, скоро воно відбудеться. А ця історія… Стільки років ми щойно не робили: і їздили, і говорили, і петиції підписували, і вистави грали, і під посольством стояли… Ми всіляко намагалися підтримувати наших хлопців.

У театрі "Актор" ми граємо виставу "Схід-Захід", дуже ніжну, наївну, дитячу, але дуже мудру. В основі цієї вистави – п'ять п'єс, написаних підлітками з депресивних районів сходу та заходу. Півтора року з дати прем'єри кожну виставу ми виходили у фіналі та тримали над головою хештег #savesentsov. І коли хлопці повернулися додому, Римма Зюбіна сказала: "Я подзвоню. Не зможе прийти – не прийде, а зможе – прийде". Я не можу передати, що зі мною діялося. Та ми всі були як діти на ранку, дуже хвилювалися. Я чудово розумію, що масштаб його особистості навряд чи колись навіть усвідомлюю, мені не випаде таких випробувань. Він, звісно, неймовірний. Коли я підійшла, обхопила його і почала обіймати, у відповідь отримала такі ж теплі, щирі та довгі обійми.

- Він знав, що ви підтримували його весь цей час?

- Знав, йому Римма писала листи. Я й сама хотіла написати, а потім засумнівалася, думала, його стільки людей закидають листами, я ж його не знаю особисто, дивно буде. Тепер я розумію, що треба було писати. І взагалі, коли щось відчуваєш, треба робити. Він розповідав, наскільки важливими були ці листи для нього. Так що його візит - це була велика радість, бажаю йому якнайшвидше відчути себе по-справжньому вдома.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Головна героїня "Фортечної" Катерина Ковальчук: "Я, як і моя Кітті, кидаюся у вир із головою, вірю всім"

Актриса побувала в гостях у "КП" в Україні" та розповіла, наскільки їй близька кріпосна Вербицька.