Завантажити ще

Вчені заявили, що конопля здатна запобігати зараженню коронавірусом

Вчені заявили, що конопля здатна запобігати зараженню коронавірусом
Фото: Каннабіс/REUTERS

Група американських дослідників заявила, що сполуки у канабісі можуть запобігти зараженню коронавірусом, блокуючи його проникнення в клітини. Їхня робота оприлюднена в журналі Natural Products, пише Forbes.

На думку вчених, дві канабіноїдні кислоти - CBGA і CBDA - можуть зв'язуватися із шиповидним білком SARS-CoV-2 та запобігати проникненню вірусу в клітини.

"Ці канабіноїдні кислоти удосталь містяться в коноплі та багатьох екстрактах цієї рослини. Вони є неконтрольованими речовинами, такими як ТГК (психоактивний інгредієнт марихуани), і мають гарний профіль безпеки для людей", — заявив Річард ван Брімен, дослідник з Глобального інноваційного центру конопель штату Орегон у Фармацевтичному коледжі.

Вчений додав, що CBDA та CBGA блокували також нові варіанти коронавірусу.

При цьому науковці визнали, що їм потрібно далі вивчати це питання. Але зазначили, що вже з наявними результатами канабіноїди можуть бути перетворені на ліки для профілактики або лікування COVID-19.

"Ці сполуки можна приймати перорально, і вони мають довгу історію безпечного застосування у людей. Вони мають потенціал для запобігання та лікування", — вважає ван Брімен.

Наразі низка країн легалізувала канабіс для особистого використання. Першим став Уругвай, який ухвалив рішення у 2013 році. Через 5 років таке ж рішення ухвалили у Канаді. Дозвіл на особисте використання марихуани також є в Південній Африці, Мексиці, Ямайці та частині штатів США.

Задумалися про такі плани і в уряді Люксембургу, Німеччини та Швейцарії. Італія ж цього року проведе референдум, на якому буде порушено питання легалізації канабісу.

В Україні поки що немає законодавчих ініціатив щодо легалізації канабісу з рекреаційною метою. У той же час активісти та низка політиків борються за легалізацію медичного канабісу.

Новини по темі: конопля Коронавірус