7 червня
Завантажити ще

У ВООЗ спрогнозували появу нових COVID-штамів: Пандемія далека від завершення

У ВООЗ спрогнозували появу нових COVID-штамів: Пандемія далека від завершення
Фото: REUTERS

У майбутньому на світ очікують нові штами COVID-19, які вже наразі викликають занепокоєння. Про це заявила головний науковий співробітник ВООЗ Сум'я Свамінатан, яку цитує WHBL.

- Ми були свідками того, як розвивається коронавірус і як він мутує. Ми знаємо, що будуть нові численні варіанти COVID-19, що викликають занепокоєння. Ми ще не досягли кінця пандемії, - наголосила вона.

До цього глава Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я доктор Ханс Клюге заявив, що країни Європи мають можливість узяти під контроль поширення COVID-19. За його словами, зробити це можна за великої кількості вакцинацій.

У свою чергу глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус закликав усі світові держави працювати разом, щоб покласти край гострій фазі пандемії COVID-19. Він підкреслив, що світ має всі інструменти для цього.

Наразі у світі домінують два штами – «Дельта» та «Омікрон». Останній сильніше вражає молодь – в Україні з коронавірусом у лікарнях лежать 2160 дітей.

В Україні вакцинація відбувається з 23 лютого 2021 року. Нині вакциновано 50% дорослого населення країни. Крім того, можуть щепитися діти віком від 12 років.