14 липня
Завантажити ще

В Україні скоротили терміни самоізоляції та лікування пацієнтів з коронавірусом

В Україні скоротили терміни самоізоляції та лікування пацієнтів з коронавірусом
Фото: Іван МАКЄЄВ.

Міністерство охорони здоров'я України скоротило терміни лікування пацієнтів із коронавірусом. Відповідні зміни внесено до наказу № 722, яким регулюється організація медичної допомоги при зараженні COVID-19. Про це 7 лютого повідомляє прес-служба МОЗ.

Повідомляється, що скорочені терміни амбулаторно-поліклінічного та стаціонарного лікування. Раніше пацієнт із COVID повинен був перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або від дати забору матеріалу на тестування. Повторне тестування могло проводитися не раніше 10 днів із моменту появи симптомів або першого позитивного тесту.

Тепер повторне тестування можна проводити через 5 днів від дня появи симптомів або позитивного результату ПЛР-тестування. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР.

Підтвердженим вважається випадок COVID-19 без симптомів, але підтверджений експрес-тестом антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19. Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо для осіб, які мали симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих потрібне було підтвердження ПЛР-методом.

Коли виходити із самоізоляції

Якщо пацієнт одержав негативний ПЛР-тест і не має симптомів, то самоізоляцію можна завершувати. Також самоізоляцію можна завершувати за відсутності симптомів через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

У "червоних" зонах адаптивного карантину відстежуватимуться лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання.

Контакти високого ризику - це члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров'я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях з високим ступенем ризику, таких як лікарні та установи довгострокового догляду. Тих, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, можна вважати контактами низького ризику.

20 січня МОЗ офіційно визнало, що до України прийшла нова хвиля коронавірусу. Прогнози МОЗ говорять про те, що в лютому захворюваність може зрости до 60 тисяч випадків на добу. Очікується, що госпіталізації також досягнуть максимуму до останнього тижня лютого. При цьому офіційна статистика щодо захворюваності має схильність до заниження.