28 вересня
Завантажити ще

Ляшко прогнозує у лютому 60 тисяч хворих коронавірусом на добу

Ляшко прогнозує у лютому 60 тисяч хворих коронавірусом на добу
Фото: facebook.com/viktor.liashko

У МОЗ України прогнозують значне зростання випадків заражень коронавірусом на добу. Показник може досягти 60 тисяч вже протягом найближчих двох тижнів. Про це заявив 7 лютого на брифінгу глава МОЗ України Віктор Ляшко.

- Згідно з нашими прогнозами в найближчі два тижні ця цифра може ще зрости – до 60 тисяч на добу, – зазначив Ляшко, говорячи про антирекорди першого тижня лютого.

Міністр також спрогнозував, коли українцям очікувати спаду заражень після проходження піку.

- З огляду на досвід інших країн, де від початку зростання захворюваності до піку проходило близько одного місяця, а в Україні зростання триває вже чотири тижні поспіль. На наступному, п'ятому тижні також очікується зростання кількості випадків коронавірусу, а вже з сьомого тижня 2022 року захворюваність, ймовірно, почне стабілізуватися та знижуватися, - розповів Ляшко.

Він додав, що завдяки вакцинації, на 40 тисяч випадків на добу в Україні припадає не більше 4 тисяч госпіталізованих.

Міністр розповів, що всього за минулий тиждень зареєстровано 242 тисячі 942 випадки COVID-19. Нині у країні проводиться понад 100 тисяч ПЛР-тестувань та понад 80 тисяч тестувань на антигени на добу. На сьогодні в Україні проведено близько 30,7 млн ​​щеплень, а бустерну дозу вже отримали понад 450 тисяч українців.

20 січня МОЗ офіційно визнало, що в Україну прийшла нова хвиля коронавірусу. Спалах захворюваності почався в західних регіонах країни, поступово поширившись до центру. Вже тоді прогнози МОЗ та РНБО говорили про те, що у лютому захворюваність може зрости до 60 тисяч випадків на добу. Очікується, що госпіталізації також досягнуть максимуму до останнього тижня лютого. При цьому офіційна статистика щодо захворюваності має схильність до заниження.