Завантажити ще

Рада провалила запровадження кримінальної відповідальності за підробку COVID-сертифікатів

Рада провалила запровадження кримінальної відповідальності за підробку COVID-сертифікатів
Фото: REUTERS.

Верховна Рада України на засіданні 25 січня провалила голосування у другому читанні за закон, який передбачає кримінальну відповідальність за підробку COVID-сертифікатів – документів щодо проведення профілактичних щеплень. Крім того, документ не було направлено на розгляд.

За даними пресслужби ВР, закон підтримали 192 депутати. Проти нього виступили 6 людей, а утрималися – 84.

Потім депутати не підтримали пропозицію повернути законопроект на доопрацювання з наступним повторним голосуванням під час другого читання. У першому читанні законопроект успішно ухвалили у листопаді 2021-го.

Законопроект передбачав відповідальність за використання  підроблених документів, що підтверджують проведення вакцинації проти особливо небезпечних інфекцій. Покарання передбачало від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років.

А відповідальність за внесення медичним працівником "завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень" могло каратися штрафом від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень, передбачали штраф від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до трьох років.

Підробка COVID-сертифікатів – популярна в Україні послуга, повідомлення про розкриття схем їх виготовлення та продажу з'являються на сайтах правоохоронних органів практично щодня. Станом на листопад 2021 року за оцінками Держспоживслужби кожен десятий COVID-сертифікат у Києві був підробленим.